Mart 29, 2022

Tezos Vakfı’ndan Bu Metaverse Coin’e Büyük Yatırım: “Çığır Açan Bir Proje”

  • İlginç bir metaverse projesi olan DOGAMÍ, platformda yeni özelliklerin piyasaya sürülmesini sağlamak için Tezos Vakfı‘ndan resmi bir fon topladı.

Gerçek dünyadaki evcil hayvan yetiştirme deneyimini simüle eden, türünün tek örneği Tezos tabanlı platform, yaygın olarak benimsenme yolunda bir başka önemli kilometre taşını duyurdu.

DOGAMÍ, Petaverse (pet-metaverse) ilerlemesini desteklemek için Tezos Vakfı’ndan 500.000 dolar topladı

Platformun Twitter hesabından yapılan resmi bir duyuruya göre, Tamagochi’den ilham alan NFT projesi DOGAMÍ (DOGA), akıllı sözleşme platformu Tezos’un (XTZ) arkasındaki küresel kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Tezos Vakfı tarafından yönetilen başka bir finansman turunu daha tamamladı.

CoinGecko verilerine göre bu gelişme sonrası son 24 saat içerisinde yüzde 30’luk bir artış yaşayan Dogami (DOGA), yazım sırasında 0,27 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu turda DOGAMÍ tarafından toplam 500.000 dolar güvence altına alındı, bunun karşılığında Tezos Vakfı, DOGAMÍ oyna-kazan ekosisteminde bir özsermaye hissesi satın aldı.

Ayrıca iki ekip, Tezos Vakfı ile DOGAMÍ arasındaki ortaklığı genişletme konusunda da anlaşmaya vardı. Taraflar, popüler blockchain oyununun toplu olarak benimsenmesini hızlandırmak için birlikte çalışacaklar. İki takımın ortak duyurusunda da belirtildiği üzere, platformda daha fazla ortak faaliyet başlayacak.

dogami
Kaynak: dogami.com

Tezos Vakıf Konseyi başkanı Roman Schnider, DOGAMÍ’nin parasızlar ve yeni nesil DeFi meraklıları için Web3 oyunları için mükemmel bir son nokta olabileceğini vurguladı:

“Başlangıcından bu yana gerçekten çığır açan bir proje olduğunu defalarca kanıtlamış olan son derece başarılı bir projeyi desteklemekten gurur duyuyoruz. DOGAMÍ, ilgi çekici bir oyna-kazan deneyimi yaratmak için oyun ve NFT’leri birleştirir. Blockchain oyunlarında yeni olan oyuncular için Tezos topluluğuna girmek ve bunu yaparak onu genişletmek için harika bir yoldur.”

DOGAMÍ üzerindeki toplam işlem hacmi 1.2 milyon XTZ’yi aştı

DOGAMÍ’nin kurucu ortağı ve CTO’su Bilal El Alamy, blockchain ustası Tezos Vakfı’ndan gelen bu tür bir desteğinin DOGAMÍ’nin ilerlemesi için çok önemli bir katalizör olduğunu vurguladı:

“İnsanların Tezos ekosistemine bu tür bir ilgi göstermesini sağlamaktan heyecan duyuyoruz, bunu hak ediyor. Tezos Vakfı, kurulduğu günden bu yana DOĞAMÍ projesinin güçlü bir sponsoru oldu! Öz sermayemize katılımlarını onaylamak bu noktadan sonra doğal bir hamleydi.”

DOGAMÍ geçtiğimiz günlerde çığır açan bir dönüm noktasına daha imza attı ve ONJKT pazarında 1.2 milyon XTZ hacmini aştı. Bu başarı, DOGAMÍ’yi NFT satışları açısından Tezos (XTZ) üzerindeki en popüler projesi haline getiriyor.

Bu yılın başlarında, DOGAMÍ, DOGA tokeninin piyasaya sürülmesi ve başarılı NFT airdrop’larıyla manşetlerde yerini aldı. Ayrıca platform; Ubisoft, Animoca Brands ve The Sandbox ekibi de dahil olmak üzere çok sayıda saygın VC’den 6 milyon dolarlık fon aldı.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.