Terra Olayında Önemli Gelişme, Do Kwon Köşeye Sıkışıyor!

0
Terra Olayında Önemli Gelişme, Do Kwon Köşeye Sıkışıyor!

Mayıs ayının başında milyarlarca dolarlık çöküşten dolayı sorumlu tutulan Terra ekibi, hem ABD’de hem de Güney Kore’de düzenleyiciler tarafından sıkıştırılmaya devam ediyor. Do Kwon başta olmak üzere Terra ekibinde yer alan bazı üyelere her iki ülkede de soruşturmalar açılmış durumda.

Güney Kore Savcıları Terra Vergi Verilerine Ulaştı

Basında yer alan son haberlere göre Güney Koreli savcılar vergileri güvence altına almak için “Ulusal Vergi Servisini” kullanarak bir arama yaptı. Bölgenin ulusal haber portalı SBS tarafından paylaşılan bir rapora göre, savcılar Terra CEO’su Do Kwon’a karşı vergi kaçakçılığı iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı.

Paylaşılan raporda, verilerin Seul polisinin ortak mali ve menkul suç soruşturma ekibi tarafından temin edildiği de yer aldı. Geçtiğimiz yıl, ülkenin ulusal vergi servisi (NTS), Kwon tarafından oluşturulan denizaşırı bir şirketten şüpheli bir para akışı keşfetmişti. Şüphe, o sırada bir vergi soruşturmasının başlatılmasıyla sonuçlanmıştı.

SBS raporu, NTS’nin daha sonra Kwon’un kripto para ticaretinden elde ettiği kârı gizleme faaliyetlerine katıldığını da tespit etmişti. Fonların vergilerden kaçınmak amacıyla Singapur’dan Virgin Adaları’na aktarıldığı bildirildi.

Ayrıca, savcılar belgeleri incelerken, Do Kwon‘un Terra’nın fonlarının transferine karıştığı iddiasını aradıkları da bildirilen haberler arasında. ABD’de devam eden bir soruşturmada ise SEC her ay yaklaşık 100 milyar won’un şirket fonunun zimmetine geçirildiğini tespit etti. Fonlar, Terra ağının çökmesinden birkaç ay önce işletme giderleri için transfer edildi.

SEC, paranın birtakım kripto para cüzdanlarına transfer edildiğine dair önemli kanıtlar da elde. Ancak, kişisel olarak herhangi bir para aldığı için Kwon’un bu eyleme dahil olup olmadığı netleştirilmedi.

Seul polisi geçtiğimiz hafta bir Terraform Labs çalışanını tutuklamış, gerek olarak da 80 BTC çaldığını açıklamıştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın