Haberler Manşet

Telekomünikasyon Şirketi: Büyük Bir Blockchain Ağı Kuruyoruz

single-image

Hindistan’daki telekomünikasyon şirketlerinden biri olaran Reliancr Jio Infocomm yapmış olduğu paylaşımda dünyanın en büyük Blockchain ağlarından birinin duyurusunda bulundu.

Jio’nun Genel Müdür Shri Mukesh D. Ambani şirketin düzenlediği özel bir etkinliğe katıldı. Ambani nu etkinlikte şirketin son zamanlarındaki performanslarından söz etti ayrıca şirketin Blockchain’e duyduğu ilgidende bahsetti.

Blokchain Ağı ve Telekomünikasyon

2015 yıllarında kurulan bu telekomünikasyon şirketi şu anda Hindistan’ın en büyük şirketleri arasında gösteriliyor. Şirket 2015 yılından itibaren kısa sürede 330 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Ambani yapmış olduğu açıklamalara göre büyük bir hızla büyüyen bu şirketin şimdili hedeflerimden biri yeni bir Blockchain ağı geliştirmek. Açıklamalara bakacak olursak şirket dünyanın en nüyük Blockchain platformlarından birini geliştirmeyi planlıyor.

Fakat şirket planlarıyla ilgili henüz detaylı bir bilgi paylaşmadı. Fakat Ambaninin açıklamasına göre bu platformun içerisinde ilk kurulduğu günden itibaren on binlerce düğüm olacak ve bunların hepsi düzgün bir şekilde çalışır halde olacak.

Kaynak: Cointelegraph

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz