Telegram’ın Kripto Parası Gram’ın Satışı Başladı

0

Mesajlaşma uygulaması Telegram’ın kripto parası Gram’ın satışı kripto para borsası Liquid’de halka açık olarak bugün itibariyle başladı.

Telegram’ın kripto parası Gram’ın minimum yatırım miktarı 5 Gram. Bu kripto paraya 4 dolar değer biçildi, USD ve USDC karşılığında satın alınmakta. Toplamda 12 milyon 500 bin adet satışı olacağı bildirildi. Eğer tamamı satılırsa, 50 milyon dolar yatırım toplamış olacak.

Bu kripto paranın satışı 24 Haziran’a kadar devam edecek. Satılan kripto paralar, Telegram’ın Blockchain platformu TON tamamı tamamlanmayana kadar transfer edilemeyecek, alınıp satılamayacak.

Önceki Özel Satışın 3 Katı

Gram’ın 2018 yılındaki ikinci özel satışındaki fiyat 1.33 dolardı, bu satıştaki fiyat ise önceki satışın fiyatının tam 3 katı. Mesajlaşma uygulaması, geçtiğimiz yıl 1.7 milyar dolar yatırım toplamıştı.

200 milyondan fazla insan tarafından kullanılmakta olan Telegram, Gram’i Telegram Open Network (TON) blockchain ağının tamamen bitmesiyle piyasaya sürmesi bekleniyor. Alınan bilgilere göre ise 2019’un üçünce çeyreğinde resmen piyasalarda sergilenecek.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın