Telegram’a Komisyondan Sert Darbe!

0

Geleneksel mali sistemden farklı olarak ortaya çıkmış, alternatif bir kitlesel fonlama aracı olan ICO birçok şirketin kullandığı bir yöntem. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), mesajlaşma lideri olan Telegram’ın 1.7 milyar dolar değerindeki ICO’sunu, verdiği kararla durdurdu. Bu haber küresel bazda şok etkisi yarattı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) verdiği bu kararla bir çok şirketi geçici olarak sınırlandırdı.  Telegram’ın 1.7 milyar dolarlık TON tokeninin ICO’sunun arkasındaki, offshore şirketler geçici olarak sınırlama altına girdi.

Telegram şirketinin blockchain ağı olan Telegram Open Network iki sene önce halka tanıtılmıştı. Bu bölümün üzerinde çalışacağı Gram tokenleri de iki sene önce tanıtılmış ve o günden bu zamana kadar şirket yaklaşık olarak 1.7 milyar dolar para toplamıştı. Bu parayı özel satış oturumundan toplayan şirketin tokeni henüz satışa sunulmadı. Halen daha test aşamasında olan token yakın zamanda borsalarda yerini alabilir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu bu token satışları ile ilgili bir araştırma yaptı. Bu araştırmanın sonucunda ise bir takım kararlar alındı. SEC adına açıklama yapan Stephanie Avakian şöyle konuştu:

Sanıkların yatırımcıları, Gram ve Telegram’ın ticari faaliyetleri, finansal durumu, risk faktörleri ve menkul kıymet yasalarının gerektirdiği yönetim hakkındaki bilgileri sağlandığını ileri sürüyor. Telegram, yatırımcıları korumak için oluşturulan köklü kurallara uymaksızın halka arzın avantajlarından faydalanmaya çalışıyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın