Aralık 5, 2022

Şaşırtan Hamle: Tek Seferde 5.4 Milyonluk Yakım Geldi! Hangi Coin?

Geçtiğimiz Pazar günü 5.619.272 LUNC token’ı dolaşımdan kaldırıldı. Bu 5.6 milyon coin arasından 5.4 milyon kadar coin tek bir işlemde yakıldı.  Bu miktar yakılan toplam coin’lerin %96’sından fazlasını temsil ediyor.

Terra Finder’a göre Pazar günü ilk yakma işlemi 3:04’te (UTC) gerçekleşti ve 80.000 LUNC token’ı dolaşımdan kaldırıldı. Yakım işleminin arkasındaki varlık hakkında çok az şey biliniyor.

LUNC DAO’dan 5.4 milyonluk yakım

Buna karşın 24 saatteki en büyük işlem 4 Aralık 20:38’de (UTC) gerçekleşti. Söz konusu işlemde, ağ bir kerede 5.431.032 LUNC’ın yakılmasına tanık oldu. Terra Finder’dan alınan veriler, işlemin LUNC-DAO-BURN-38 notu ile geldiğini gösteriyor ve bu da bağımsız Terra doğrulayıcısı LUNCDAO ile bir bağlantı olduğunu gösteriyor.

LUNCDAO, Terra Classic canlanma kampanyasını destekleme taahhüdünü yerine getirmek için ısrarla mümkün olduğu kadar çok coin yakıyor. Bu da LUNCDAO’yu LUNC yakan en aktif kuruluşlardan biri yapıyor.

Terra Lunc altcoim yakımı gerçekleşti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu son yakım etkinliği, LUNCDAO’nun toplam yakım sayısını 415 milyondan fazla token’a çıkarıyor. Geçen ay, LUNCDAO tek bir işlemde 22 milyona kadar token yakarak bugüne kadarki en büyük yakımlardan birini gerçekleştirdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.