Süper Market Devi Walmart, VeChain İle Ortaklık Kurdu

0

VeCahin tarafından yapılan basın bildirisine göre Walmart Çin’in tedarik zincirindeki gıdaları VeChain’in Thor blok zinciri ile izleneceği belirtildi.

Bildirideki açıklamalara göre, Thor Blok zinciri kurulan Walmart Çin Blockchain İzlenebilirlik Platformu (WCBTP), Walmart Çin, VeChain, büyük baş hayvan işletmesi Inner Mongolia Kerchin, PricewaterhouseCoopers ve Çin Zincir Mağzalar & Franchise Birliği (CCFA) bu firmaların bir ortak girişimi olacak. Bu girişim WCBTP, Walmart Çin ve CCFA tarafından Pekin’de düzenlemekte olan 2019 Çin Ürünleri Güvenlik Haftası İzlenebilirlik Sistemi Oluşturma konferansında duyuruldu.

Walmart Çin, sistem üzerinden takip edilecek 23 ürünün hattını açıkladı ve 100 ürün daha sisteme eklenmesi planlanıyor. Bu durum ile birlikte 10’dan fazla ürün sistem tarafından izlenebiliyor olacak. Bu sayede ağa katılan ürünlerin satış rakamları kayda değer şekilde artacağı düşünülüyor.

2020 yılının sonlarına kadar Walmart Çin’in izlenebilirlik sistemi ile takip edilecek taze et satışlarının paketlenmiş taze et satışlarının yüzde 50’sini oluşturması beklenmekte.

VeChain platformu, Çin Siber İdaresi tarafından Nisan ayı açıkladığı kayıtlı Blockchain sağlayıcıları listesinde yetkilendirilen 197 şirket içerisinde yer alıyor.

Ayrıca, Walmart dağıtık defter teknolojisini DLT sistemine hiç yabancı değil. Şirket Ekim 2016’da IBM ile geri çağırılmış ürünleri tespit eden Blockchain tabanlı sistem ile iş birliği yapmaya başlamıştı.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın