Stellar (XLM) 0,60 Dolara Yükseldi, Kısa Vadede Yükseliş Devam Edecek Mi?

0

Stellar (XLM) bir süredir yakaladığı yükseliş trendinin meyvelerini gün içerisinde yemeyi başardı. Varlık uzun zamandır söylediğimiz gibi yükselişini sürekli yeni yerel zirveler gösteriyor. Varlık gün içerisinde 0,6 dolara kadar yükselmeyi başardı. Günün erken saatlerinde gelen bu haber seviyeden gelen karlılıkla beraber geri çekilmeyle sonuçlandı.

Stellar Kısa Vade Göstergeleri

Bir süredir beklenen Stellar artışı daha önceki yazılarda da belirtildiği gibi 0,54 dolar seviyelerinde kendisine bir direnç noktasına ilerleyişini gerektiriyordu. Öyle ki dün bu seviyelerde kendisini karşılayan dirence karşı bir süre savunan varlık, direnç sonrası yükselişini sürdürdü.

Kaynak: Tradingview

Aşırı satım noktasının yerini SAR verileri saatlik grafiklerde alış noktasına çevirdi. Bununla beraber B.Bantları saatlik grafikte daralmaya doğru tekrar dönüş yaptı. RSI ve Stokastik RSI pik sonrası daha uygun bir düzeye ilerliyor. CMF hala pozitif yönde işliyor ve Denge hacim göstergesi oldukça yüksek bir alanda talebin varlığını gösteren iki parametre olarak yükselişin destekçisi diyebilir. Bir olumsuz nokta şimdilik MACD verilerinin saatlik incelemesinde yer alıyor. Önümüzdeki saatler incelenmeli, düzenlemeler olabilir.

 

Kaynak: Tradingview

Stellar şu an için 0,55 dolar seviyesinde yer alıyor. 0,54 doları kendisini kendisine yerel bir destek noktası olarak kabul ettirdiği söylenebilir. Boğalar fiyatın tekrar 0,6 dolara yükseltmek için hareketliliğini gerçekleştiriyorlar. Özellikle 0,6 doların önümüzdeki saatler içinde tekrar test etme isteği doğabilir. Bunun için talebin etkisinde boğaların spekülatif yatırımlardan işlemleri sıyırması gerekecektir.

Kaynak: Tradingview

Başka bir mesele de fiyatın tekrar geri dönmesi durumu. Bu durumda 0,54 doları destek kabul etmesi yetersiz kalabilir. Bu ihtimal fiyatı bir miktar daha geri çekme riski taşıyor. 0,48 dolara kadar düşüş gelebilir. Alış fırsatı arayan yatırımcılar için de yeni fırsat olarak değerlendirilebilir.

Stellar uzun süredir beklediği ivmeleri yakalamak için tüm gücüyle savaşıyor. Bu seviyelerin geçilmesi sonrası beklenildiği üzere 1 dolara giden bir yolun ihtimali kaçınılmaz olacaktır. Özellikle Ripple eksikliğinin iyi değerlendirilmesi bu ihtimali güçlendiriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın