Stablecoin Yatırımcılarının Fonlarını İade Ediyor

0

Amerika Birleşik Devletleri merkezli, dijital para projesi Basis faaliyetlerini durdurup fonlarının çoğunu yatırımcılarına iade etmeyi planlıyor.

Habere göre “durum hakkında doğrudan yatırım sahibi olan birden çok insanı” gerekçe göstererek, bu projenin, Nisan ayında 133 milyon dolarlık topladığı fonların çoğunluğunu iade edileceği belirtiliyor. Basis’in yatırımcıları arasında, blockchain dünyasından önemli isimlerinde aralarında bulunulduğu belirtiliyor bunlardan bazıları, Bain Capital Ventures ve Andreessen Horowitz gibi önemli isimler.

The Block haberine göre, Çarşamba günü akşamı kapatma bildirimi ve yatırımcılara fonlarının iadesi hakkından önemli kaynaklardan “doğrudan bilgi” alındığını belirtti.

Cointelegraph’ın özel bir röportajına göre, rakip bir dijital para projesi kurucusu ve CEO’su olan Nevin Freemanla görüşerek, bu hareketin Basis’in planlamalarında plansızlık kaygılarından kaynaklandığını belirtti.

Freeman, Basis’in “kapatılma kararının arkasında iddia edilen” nedenin ABD Menkul Kıymetler ve Borsasından(SEC) tarafından gelen uyarıyla geldiğini düşünüyor.

“Bu ‘pay’ veya ‘tahvil’ [kayıtsız] güvenlik satın alabilen sadece küçük bir grup insan olduğundan, bu mekanizmaya dayanan protokoller risk altında olabilir. Stablecoin belirlenmiş olan fiyatın altında işlem gördüğü takdirde kimse bu projeyle ilgili yatırım yapmak istemediğini belirtti.”

Proje, bu yılın başlarında Peter Thiel, Coinbase ve Distributed Global dahil olmak üzere yüksek sermayeli yatırımcıların desteğiyle bir finansman tamamlayan, aynı zamanda tüm bu kararların “aynı kadere maruz kalmayacağını” söyledi Freeman.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın