Solana Fiyatı Çökebilir! İşte Üç Önemli Neden

Solana fiyatının yeniden 25 dolarlık seviyeyi test etmesi aslında pek ilginç değil ve bu düşüş hareketini destekleyebilecek üç önemli gelişme var.

Solana fiyatı, yükseliş ivmesinin tükenmesi ve düşüş eğiliminin potansiyel başlangıcı olarak yorumlanabilecek ilginç bir görünüm sergilemeye başladı. Yatırımcılar onay bekleyebilir veya tersine dönüş eğilimine erken atlayabilir.

Solana’da Likidite Havuzları ve Karşılaştığı Engeller

Solana fiyatı, üçüncü kez 31,66 dolarlık destek seviyesini belirledikten sonra 13 Temmuz ile 19 Temmuz arasında %45 oranında yükselmeyi başardı. Yaşanan bu artış, 44.37 dolarlık ara direnç bariyerinin üzerine çıkışla sonuçlandı ve 6 Haziran’da 44.90 dolara yükseldi ve bunun üzerinde duran al-durdur likiditesini topladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, düşüş için ilk sebep, temelde bariz olan likidite koşusu. İkinci neden, SOL’un tersine dönmesini daha da zorlaştıran 44.37 dolar direnç seviyesinin devam etmesidir.

Bununla birlikte, yatırımcıların her iki tarafta da daha fazla buy-stop (al/durdur) ve sell-stop (sat/durdur) likiditesi olduğunu gözlemlemeleri gerekiyor. Boğalar tüm güçleriyle savaşsalar bile, 47.43 dolarlık bir yeniden test mümkün, ancak aynı seviyede bir dönüş pek olası değil.

Bu nedenle, Solana fiyatı için bir sonraki hareket yönü tersine çevrilmesidir.

Solana

Göreceli Güç Endeksi (RSI) de bu görünüme daha fazla destekliyor. Bu momentum göstergesi, piyasa duyarlılığını değerlendirmek için kullanılır ve Solana fiyatının aşırı alım seviyesi olan 70’in üzerinde olduğunu gösterir.

Solana’nın toparlandığı son üç zaman, RSI 70 seviyesi civarında bir engele takıldı ve 30 seviyesinde destek buldu. Bu eğilimin devam etmemesi için pek de bir veri yok. Bu nedenle, mevcut seviyede bir ret oluştuğunu varsayarsak, yatırımcılar Solana fiyatının mevcut seviyeden düşmesini ve RSI’yı da beraberinde getirmesini bekleyebilirler.

Bitcoin fiyatı ve SOL üzerindeki etkisi

Bitcoin fiyatı şu anda 22.559 dolar ile 200 haftalık Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile karşı karşıya kaldı. BTC’nin bu seviyede reddedildiğini varsayarsak, Solana fiyatı da aynı hareketi tekrar edecek. Böyle bir durumda yatırımcılar, altcoinin piyasa değerini kaybetmesini ve paniğe kapılan yatırımcılara kar elde etmesini bekleyebilirler.

Bu durum, Solana fiyatının 38.22 dolar destek seviyesini yeniden test etmesiyle sonuçlanabilir; bunun ötesinde, SOL 31.66 dolarlık dayanağı tekrar ziyaret etmek için düşebilir ve sat-durdur likiditesini toplayabilir.

Bazı durumlarda Solana fiyatı, 13 Haziran ile 18 Haziran arasında oluşan en düşük seviyelerin altında kalan likiditeyi toplamak için haftalık 24,52 dolarlık destek tabanını yeniden test edebilir. Bu hareket toplamda %44’lük bir düşüş anlamına gelebilir.

Öte yandan teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin fiyatının 200 haftalık SMA’yı aşması durumunda ayıların güç kaybedeceği unutulmamalıdır. Böyle bir senaryoda az önce bahsedilen direnç rahatlıkla aşılabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.