SOL, LUNA, AVAX ve DOT Hakkında Konuşan Yatırımcı, Bu Dört Altcoin’e Güveniyor!

0

Kripto para yatırımcısı ve eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, dört altcoinin önde gelen kripto paraların [Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)] ortaya koyduğu güçlü benimseme eğrilerini yakından takip ettiğini belirtti. İşte bu dört altcoin ve Pal’in yorumu.

Anthony Pompliano’nun YouTube kanalındaki bir röportajda konuşan Pal, BTC ve ETH’yi andıran ve hızlı benimseme belirtileri gösteren dört altcoini yakından takip ettiğini belirtti.

Real Vision CEO’su, akıllı sözleşme platformu Solana‘nın (SOL) benimseme oranının Ethereum’u neredeyse mükemmel şekilde yansıttığını söylüyor.

“Bahse girerim Solana 2017’deki Ethereum’u takip ediyordur. O sırada piyasada biri varsa, Ethereum herkesi şaşırtan “roket gemisiydi” ve tahmin edin ne oldu…

Fiyatlara baktığımızda da durum aynı, Ethereum’u takip ediyor; Ethereum da Bitcoin’i takip ediyor… sanki işin tüm sırrı bu ağın benimsenmesinde saklı.”

Topluluk tarafından kabul gören diğer akıllı sözleşme platformları hakkında da konuşan Pal:

“Terra, muhtemelen Avalanche ve muhtemelen Polkadot‘un fiyatları hızlı bir büyüme yaşadı ve topluluk tarafından hızlı bir şekilde benimsendi. Bana soracak olursanız bence hepsi bu döngüyü başarıyla tamamlayacaklar. Sonra da (takip ettikleri) Ethereum gibi düşecekler. En sonunda ne olacağını ise hep birlikte göreceğiz.”

Biz bu yazıyı hazırlarken Terra (LUNA), 37.27 dolardan; Avalanche (AVAX) 54.40 dolardan; Polkadot (DOT) ise 33.69 dolardan işlem görüyor.

Pal, bu projelerin geliştiricilerinin inşa ettikleri proje sayıları nedeniyle bu projeleri sevdiğini belirtti.

“Garip ama her şey tutarlı. Durumun bu kadar tutarlı olacağını hiç düşünmemiştim çünkü internette herkes bu “benim projem, benim projem” şeklinde konuşuyor. Hepsi birbirinin aynısı fakat hangisi harika?”

Pal kendisine yöneltilen bir soruda “blokchain projelerinin merkeziyetsizleştirilmelerinin bir yatırımcı gözünden önemine ilişkin” cevabını da paylaştı.

“Bu bir risk eğrisi. Bitcoin’de bu eğri nedeniyle risk yığınının en altında yer alıyor. (Bitcoin) temel bir varlık çünkü en merkezi olmayan o. Bunu anlamak çok da zor değil.”

Fakat Bitcoin’den biraz daha ileri gittiğinizde kripto varlıklar daha az merkezi olmayan hale gelmekte, bu nedenle daha riskli varlıklar olmaktadırlar. Elbette bu bir rol oynamadıkları anlamına gelmez ancak zorunlu olarak bu tür bir yedek olma rolünü de uzun süre oynayamazlar. Bitcoin’in sahip olmadığı, fiyatlandırılması daha zor bir risk unsuru olduğunu da unutmamak gerekir.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın