Siemens Araç Kiralamada Blockchain Teknolojisi Kullanacak

0

Siemens, 15 Temmuz’da Forbes’e verdiği röportajda ulaşım sektöründe Blockchain teknolojisini kullanmayı düşünüyor.

Yapılan haberde otomasyon devlerinden Siemens, Blockchain teknolojisini kullanmak için uzun bir süredir araştırmalara başlamış durumda. Siemens Blockchain’i araç paylaşımında (belirli bir süre araç kiralamak için) kullanmayı planlamakta.

Şirketin Blockchain departmanından sorumlu Andreas Kind, bu konu hakkında yaptığı açıklamada, araç paylaşım sistemlerinde bazı çeşitli sorunlar olduğunu ve bunlardan birininde yakıt kartlarıyla ilgili olduğunu dile getiriyor. Kind, Zipcar gibi popüler araç kiralama şirketlerinde verilen yakıt kartlarının belirli bir istasyonlarda kullanılabilir olduğunu ve çoğu zaman çalındığını belirtiyor.

Kind, Blockchain teknolojisiyle bu sorunların çözülebileceğine inandığını söyledi ve şu açıklamaları yaptı:

“Yaşanan bu durum hem şirketler hemde sürücüler için olumsuz bir durum. Çünkü yakıt kartlarının çalınıyor ve internette satılıyor. Bu gibi durumlarda birbirine güvenmeyen katılımcıları bir araya getirecek yeni bir teknoloji, Blockchain’e ihtiyaç duyuyoruz.”

Siemens, Blockchain teknolojisini farklı sektör alanlarındada kullanmayı düşünüyor. Fakat şirket tarafından bu teknolojiyi hangi alanlarda kullanacakları hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın