Siber Güvenlikte Blockchain Uygulaması

CertiK Güvenlik Odaklı Blockchain’i Başlattı

Blockchain siber güvenlik şirketi CertiK, yerel CertiK Chain blockchain’i piyasaya sundu. CertiK, 22 Temmuz’daki resmi bir paylaşımla yeni sürümünü açıkladı. 

Duyuruya göre, CertiK Chain kapsamlı bir şekilde güvenli bir blockchain altyapısı sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu blockchain tüm düğümlerinin, hackleme girişimlerine karşı ordunun askeri düzeyde güvenlik sağlayan “tam olarak doğrulanmış bir hipervizör / eşzamanlı işletim sistemi çekirdeği” olduğu CertiKOS üzerinde çalışacağı bildiriliyor. Ek olarak, duyuru uygulamanın, doğru şekilde uygulandığından emin olmak için Şirketin Resmi Doğrulama platformunu kullanan CertiK Sanal Makinesi tarafından desteklendiği belirtiliyor. 

Akıllı sözleşmeler daha sonra kodu kullanarak güvenliği garanti ettiği bildirilen işlevsel programlama dili DeepSEA’da geliştirilebilir. Ek olarak, herhangi bir zincir içi akıllı sözleşmenin, doğrulanmış güvenliğin kanıtı olarak kullanılan şifreleme sertifikalarına sahip olacağı bildiriliyor; Ancak, bu tür sertifikalara sahip olmayan akıllı sözleşmelerin ek ücretlerle yerine getirilebileceği bildiriliyor.

Yapılan paylaşıma göre, CertiK’in iddialarından biri, blokajların boyutlarını büyütmek için yeterli güvenliğe ihtiyaç duymalarıdır. CertiK, uygulamanın, blockchain teknolojisinin toplu olarak benimsenmesini sağlayacak uzun vadeli bir çözüm olabileceğini umuyor.

Web sitesine göre, CertiK şu anda güvenlik denetimi, sızma testi ve platform özelleştirmesi yoluyla blockchain tabanlı siber güvenlik hizmetleri sunmaktadır. Ek olarak, şirketin CertiK’in Ocak ayında açıkladığı Binance gibi büyük blockchain kuruluşu ile ortaklıkları var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.