SHIB Rakibi Meme Coin’de Listeleme Çılgınlığı: Bir Borsada Daha Yerini Aldı!

  • Dogecoin (DOGE) fork’u tartışmalı bir meme kripto para birimi, yaz aylarında yaşadığı listeleme çılgınlığına devam ederek bir kripto para borsasına daha eklendi.

Elon Musk’ın popüler TV dizisi Vikings’deki eksantrik dahi bir gemi yapımcısının adını taşıyan Floki adlı Shiba Inu yavrusundan ilham alarak Haziran 2021’de piyasaya sürülen Floki Inu (FLOKI), Deepcoin kripto para borsası tarafından listelendi.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre günlük yaklaşık 2 milyar dolarlık işlem hacmi bulunan Deepcoin, kendisini düzinelerce ülkede bir milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olan bir platform olarak tanımlıyor. Ticaret platformu, kullanıcılarının 100’den fazla kripto para birimi ticareti yapmasına izin veriyor.

Floki Inu’da da çeşitli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçen ay, Shiba Inu‘dan ilham alan proje, Chainlink Keepers hizmetinin, token kilitleme protokolü FlokiFi Locker’a entegrasyonunu duyurmuştu. Bu yenilik, Floki Inu’nun hizmetlerinin performansını iyileştirme ve kullanıcı tabanını daha da genişletme taahhüdünün bir devamı olarak gerçekleşmişti.

Floki ayrıca kripto para birimi endüstrisinin ana akım haline gelmesine yardımcı olacak tamamen yeni bir ekosistem geliştiriyor. Yeni Floki-verse, şu anda NFT endüstrisinin en trend segmentlerinden biri olmaya devam eden oyna-kazan modeline dayanıyor.

Floki bu yıl birçok borsada listelendi

Bu sene listelemeler konusunda da Floki için hareketli bir yıl oldu. Temmuz ayında Floki Inu, LiteBit borsasında ilk euro listelemesini almıştı. Bunun yanı sıra popüler meme coin yine Temmuz ayı sonlarında beş milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan Bybit’te ve iki milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı ve günlük yaklaşık 500 milyon dolarlık işlem hacmi bulunan Bitwell‘de de listelendi.

Dogecoin fork’u bunun yanı sıra; Gate.io, Huobi Global, MEXC Global ve Poloniex gibi kripto para platformlarında alım satım işlemlerine açıldı. Floki Inu, 2021’in sonlarında cüretkar pazarlama kampanyalarının sonucu olarak basında sıklıkla yer almasına rağmen, kripto para birimi topluluğu içinde önemli bir destek elde edemedi.

Tamamen seyreltilmiş piyasa değeri şu anda 95.6 milyon dolar olan Floki Inu, Nisan ayı sonlarında şehrin kırmızı otobüsleri ve tren istasyonlarındaki reklamlarla Londra sokaklarında yerini alarak pazarlama yıldırımını yeniden başlatmaya çalıştı, ancak son kampanyasının çok güçlü bir tepki çekti ve meme coin’in başı düzenleyicilerle belaya girdi.

Floki Inu, Shiba Inu, Dogecoin ve diğer meme kripto para birimlerinin yarattığı heyecandan yararlanarak kripto dünyasında kendisine yer edinmeye çalıştı Bununla birlikte, meme coin’ler, daha geniş bir piyasa düzeltmesinin ortasında 2021’de parlaklığını kaybetti.

Ağustos ayının ortalarında, Shiba Inu (SHIB) token’ının fiyatı ani bir canlanma yaşasa da, başka bir meme coin para sezonu saman alevi olarak kaldı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.