SEC Başkanı Şimdi de Bu Platformları Düzenlemek İstiyor!

0
SEC Başkanı Şimdi de Bu Platformları Düzenlemek İstiyor!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para borsalarını bu yıl düzenleme altına almak istediğini söyledi.

Bloomberg’e göre Gensler, yeni bir sanal basın toplantısında önümüzdeki aylarda kripto borsalarının düzenlenmeye yönelik adımlar atmasını umduğunu söyledi. SEC başkanını durumu şu şekilde açıkladı:

“Personelimden bu platformları yatırımcı koruma görevi kapsamına almanın mümkün olan her yolunu araştırmasını istedim.

Ticaret platformları düzenlenmiş alana girmezse, halk bir yıl daha savunmasız kalacak.”

Gensler, geçen yıl ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi önünde, kripto para yatırımcılarının, uzayda “yeterli yatırımcı koruması” olmaması nedeniyle dolandırıcılık ve diğer yasa dışı faaliyetlere karşı savunmasız olduklarını ifade etmişti. Bloomberg’e göre, SEC başkanı kripto varlıklarını SEC’in yetki alanına girecek menkul kıymetlere benziyor olduğunu ima etti.

“Şu anda kripto finansmanı, ihraç, ticaret veya borç verme konusunda yeterli yatırımcı korumasına sahip değiliz.

Dürüst olmak gerekirse, şu anda kripto dünyası daha çok menkul kıymetler yasaları yürürlüğe girmeden önce var olan eski deyişte de olduğu gibi “let the buyer beware/caveat emptor (alıcı uyanık olmalı) ya da Vahşi Batı gibi geliyor.

Bu varlık sınıfı, belirli uygulamalarda sahtekarlık, dolandırıcılık ve kötüye kullanımla dolu. Daha iyisini yapabilecek kapasitedeyiz.”

Bununla birlikte, SEC başkanı, altta yatan blok zinciri teknolojisinin “dünya çapında yaşanacak bir değişim için bir katalizör olduğunu” da kabul etti.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın