Kasım 15, 2022

Satış Baskısı Gelebilir: FTX Hacker’ı Bu Altcoin’den Aldı!

FTX borsasındaki 600 milyon dolarlık hack saldırısının detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Son gelen haberlere göre hacker, elinde tuttuğu varlıklarla Ethereum (ETH) aldı. 1200 dolar civarında fiyat mücadelesi veren ETH ise bu gelişmelerden olumsuz etkilenebilir. Nitekim hacker’ın piyasaya ETH sürmesi çok daha olumsuz olacaktır.

PeckShieldAlert‘in on-chain verilerine göre: “FTX’e saldırı yapan hacker, 2-5-6 olarak adlandırılar diğer cüzdanlardan ~21.155 Ethereum (ETH) aldı.”

Öte yandan hacker, CoW protokolünde $DAI stabilcoin’i alımını da tamamladı. Kripto istihbarat platformu Arkham Intelligence da kritik bir detayı ortaya çıkardı. Hacker’ın Ethereum ana ağında dondurulamayan ve kara listeye alınamayan ETH ve DAI varlıkları bulunuyor.

“Son 3 saat içinde FTX saldırganı, DAI bakiyesinin tamamını (48,2 milyon dolar) Cowswap’te ETH’ye çevirdi. Saldırgan, Tether tarafından kara listeye alınmadan iki farklı hesapta 4 milyon dolarlık DAI’yi ETH’ye ve 5 milyon dolarlık USDT’yi ETH’ye takas etmeyi başardı.

Bu Ethereum token’ları daha sonra saldırganın ana adresi olan 0x59’a gönderildi. bu adres, Ethereum ağındaki en büyük 35. ETH sahibi oldu.”

Sonuç olarak, Ethereum (ETH), kripto borsası FTX’in hacker’ından büyük bir satış baskısıyla karşı karşıya kalabilir. Baskı, ETH fiyatının %20 düzeltme yaparak 1.000 dolara kadar düşmesiyle sonuçlanabilir.

FTX Saldırganı Ethereum Satacak mı?

FTX’e yapılan 600 milyon dolarlık saldırıdan üç gün sonra bile, FTX.com ve FTX ABD’deki cüzdanlar, FTX saldırgan adresi 0x59A…32b’ye daha fazla kripto varlığı göndermeye devam etti. Aynı hacker, anahtarları sızdıran ve diğer cüzdanları boşaltmak için işlevleri yürüten bir otomatik güncellemeyle tetiklenen geçen Cuma günü cüzdanlardan 600 milyon dolar aktardı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, FTX saldırganının adresi 0x59A…32b şu anda 62 milyon dolar değerinde varlığa sahip. Blockchain güvenlik firması CertiK, bununla ilgili ilk tweet atan kişi oldu.

Saldırgan, FTX’e hakaret eden ve farklı altcoin’leri öne çıkaran meme coin’lerden de alarak adeta dalga geçti.

Blockchain etkinliğine bakan Akham Intelligence, hacker’ın panik içinde olduğuna inanıyor. Hacker, token varlıklarının büyük bir bölümünü kayıplar nedeniyle kaybetti. Daha fazla kaybı önlemek için PAXG, LINK ve MATIC’i gruplar halinde satması gerekiyordu. Ayrıca hacker, çalınan tokenları 1inch, Uniswap, DODO ve CoWSwap gibi merkezi olmayan borsalar aracılığıyla dönüştürmeye çalıştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.