FTX Büyük Sorunları Tetikleyebilir, Coinbase CEO’su Konuştu!

0
FTX Büyük Sorunları Tetikleyebilir, Coinbase CEO'su Konuştu!

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto borsası FTX borsasının çöküşü hakkında konuştu. CEO’ya göre Sam Bankman-Fried, yaşanan olaylar sırasında bir tür “dolandırıcılık” yapmış olabilir. Armstong’a göre bu durum kötü sonuçlar doğurabilir. İşte röportajdan önemli kesitler.

All-In Podcast programının konuğu olan Brian Armstrong güncel olayları yorumladı. CEO, çöküş yaşanırken FTX borsasını satın almayı düşünen Binance CEO’su ve FTX CEO’su ile görüştüğünü açıkladı.

“Sam ile acil durum finansmanı ve benzeri konular hakkında konuştum. Binance CEO’su Changpeng Zhao ile de neden FTX’i alacağını görüştüm. Bana göre bu kötü bir fikirdi. Benim anladığım kadarıyla mesele şu şekilde işliyor. FTX, riskli şeylere yatırım yapan Alameda Research‘ün büyük kısmına sahipti. Nitekim bu durum herhangi bir problem yaratmaz. Sonuç olarak piyasa yapıcılar, hedge fonları bu türden yüksek riskler almak için varlar. Ancak Terra-LUNA, Voyager, Celsius ve Three Arrows Capital’in yaşadığı olaylar, Alameda’yı sert bir şekilde etkiledi.”

FTX Krizi Yayılma İhtimaline Sahip!

Armstrong, Alameda’nın kaybı üstlenmesine izin vermediğini belirtti. Armstrong, FTX CEO’nun müşteri fonlarını kripto borsasından kendi şirketine aktararak potansiyel olarak dolandırıcılık yaptığını belirtti.

“Ödemelerle ilgili sorunlar yaşadılar. Sam de bu sorunu çözmek için FTX müşterilerini kullanma fikrini ortaya attı. Sonuç olarak Alameda’ya önemli bir miktar borç verd. Bunu neden yaptı gerçekten anlamadım. Lakin dolandırıcılık yapmak için çizgiyi aştı kısım burasıydı. Bence kullanıcılarını kandırdı ve yatırımcılara yalan söyledi. Piyasada gücünü sürdürmek için Voyager ve BlockFi gibi şirketleri kurtarmak istedi. Kim bilir, belki de bu şirketleri kurtararak kendini de kurtaracağını düşündü.”

Coinbase CEO’su yaşanan bu olaylardaki sorunların “bulaşıcı” olabileceğinin de altını çizdi. CEO’ya göre olayların etkisi yayılırsa birçok firma ve endüstrideki alan olumsuz sonuçla karşı karşıya kalacak. Sonuç olarak CEO, birden fazla isimsiz şirketin acil durum finansmanı için Coinbase ile iletişime geçtiğini de açıkladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın