Kasım 15, 2022

FTX Büyük Sorunları Tetikleyebilir, Coinbase CEO’su Konuştu!


Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto borsası FTX borsasının çöküşü hakkında konuştu. CEO’ya göre Sam Bankman-Fried, yaşanan olaylar sırasında bir tür “dolandırıcılık” yapmış olabilir. Armstong’a göre bu durum kötü sonuçlar doğurabilir. İşte röportajdan önemli kesitler.

All-In Podcast programının konuğu olan Brian Armstrong güncel olayları yorumladı. CEO, çöküş yaşanırken FTX borsasını satın almayı düşünen Binance CEO’su ve FTX CEO’su ile görüştüğünü açıkladı.

“Sam ile acil durum finansmanı ve benzeri konular hakkında konuştum. Binance CEO’su Changpeng Zhao ile de neden FTX’i alacağını görüştüm. Bana göre bu kötü bir fikirdi. Benim anladığım kadarıyla mesele şu şekilde işliyor. FTX, riskli şeylere yatırım yapan Alameda Research‘ün büyük kısmına sahipti. Nitekim bu durum herhangi bir problem yaratmaz. Sonuç olarak piyasa yapıcılar, hedge fonları bu türden yüksek riskler almak için varlar. Ancak Terra-LUNA, Voyager, Celsius ve Three Arrows Capital’in yaşadığı olaylar, Alameda’yı sert bir şekilde etkiledi.”

FTX Krizi Yayılma İhtimaline Sahip!

Armstrong, Alameda’nın kaybı üstlenmesine izin vermediğini belirtti. Armstrong, FTX CEO’nun müşteri fonlarını kripto borsasından kendi şirketine aktararak potansiyel olarak dolandırıcılık yaptığını belirtti.

“Ödemelerle ilgili sorunlar yaşadılar. Sam de bu sorunu çözmek için FTX müşterilerini kullanma fikrini ortaya attı. Sonuç olarak Alameda’ya önemli bir miktar borç verd. Bunu neden yaptı gerçekten anlamadım. Lakin dolandırıcılık yapmak için çizgiyi aştı kısım burasıydı. Bence kullanıcılarını kandırdı ve yatırımcılara yalan söyledi. Piyasada gücünü sürdürmek için Voyager ve BlockFi gibi şirketleri kurtarmak istedi. Kim bilir, belki de bu şirketleri kurtararak kendini de kurtaracağını düşündü.”

Coinbase CEO’su yaşanan bu olaylardaki sorunların “bulaşıcı” olabileceğinin de altını çizdi. CEO’ya göre olayların etkisi yayılırsa birçok firma ve endüstrideki alan olumsuz sonuçla karşı karşıya kalacak. Sonuç olarak CEO, birden fazla isimsiz şirketin acil durum finansmanı için Coinbase ile iletişime geçtiğini de açıkladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?