Kasım 16, 2023

Santimente Göre Balinalar Bu Altcoin’e Resmen Akın Ediyor: Ralli mi Geliyor?

Kripto analiz firması Santiment’e göre, Ethereum (ETH) tabanlı bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü, balina aktivitesinde ve yeni adreslerde son zamanlarda görülen artışla birlikte fiyatında patlama yaşadı. Otomatik verim-tarım protokolü Yearn.Finance’in yerel varlığı olan YFI, bu yazının yazıldığı sırada 10.242 dolardan işlem görüyor.

Santiment, 100.000 dolardan fazla değere sahip YFI işlemlerinin sayısının kısa süre önce Temmuz 2022’den bu yana en yüksek seviyesine yükseldiğini belirtiyor. Analiz firmasına göre yeni adres büyümesi de “katlanarak artıyor”.

YFI grafik

Son dönemdeki kazanımlarına rağmen altcoin, Mayıs 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 90.786 dolardan yaklaşık %89 aşağıda bulunuyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Santiment ayrıca Ethereum ücretlerinin son dört ayın en yüksek seviyelerine yükseldiğini belirtiyor.

Ethereum işlem ücretleri

Genel kripto piyasası açısından Santiment, dijital varlık trader’larının hala yükseliş eğiliminde olduğunu ve bunun da tarihsel olarak piyasaların düzleşmesini veya solmasını daha olası hale getirdiğini söylüyor.

“Kripto piyasaları son üç gündür yatay seyrediyor, ancak trader’lar hala iyimserlik ve FOMO belirtileri gösteriyor. Tarihsel olarak, fiyat artışları büyük olasılıkla kalabalık korkuya kapıldıktan ve sosyal medyada satış, zirve veya dolandırıcılık gibi anahtar kelimeler yükseldikten sonra gerçekleşir.”

Yatırımcıların piyasada alım oranı

Piyasa değerine göre 129. sıradaki kripto varlığı son yedi günde %71’den fazla artış gösterdi.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.