Nisan 12, 2022

Santiment: Bu Altcoin’in Balinaları Birikim Moduna Döndü! Arzın Ne Kadarı Ellerinde?

Blockchain analitik firması Santiment, ADA 1.00 doları geri almak için mücadele ederken Cardano’nun en büyük balinalarının davranışlarına ışık tuttu.

Santiment, Cardano’nun tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %60 düşmesine rağmen, ADA balinalarının son iki yılda mevcut arzın en büyük yüzdesine sahip olduklarını açıkladı. (Cardano balinaları, cüzdanlarında en az 10 milyon ADA tutan cüzdanlar olarak tanımlanır.)

“Cardano, tüm zamanların en yüksek seviyesi 3.10 dolardan bu yana %59 düştü. Bununla birlikte, varlığın en büyük balinaları (10 milyon ve üzeri ADA’ya sahip), iki yıl içinde %46.6 ile en yüksek arz yüzdesine geri döndü. Bu adreslerin büyük bir kısmının borsalara ait olduğunu unutmayın.”  

cardano seviye

Altcoin piyasasının geri kalanına bakıldığında, Santiment, Ethereum’a (ETH) dikkat çekiyor ve ETH’yi çevreleyen aşırı olumsuz duyarlılığın yakın gelecekte değişebileceğini söylüyor.

“İnanılmaz Mart’ın ardından piyasa değerleri düşmeye devam ederken kripto çevrelerinde dolaşan çok fazla düşüş beklentisi var. Özellikle Ethereum, fiyat artışından önce bile ağır bir FUD gördü ve #diptensatınal fırsatları doğabilir.”  

ethereum

Bitcoin‘e (BTC) gelince, analitik firması, son günlerde piyasa değerine göre önde gelen kripto varlığı düzeltme yaşarken, çoğu trader’ın ortalama olarak kârla çıkmayı başardığını söylüyor.

“Bitcoin’in dün 39.4 bin dolara düşmesiyle, büyük miktarda kâr elde etme işlemi görüldü. İlginçtir ki, bu ani artışlar genellikle fiyatlar yükselirken meydana gelir ve bu, büyük olasılıkla birçok BTC’nin negatif kar bölgesinde olmasından hemen önce gerçekleşen trader kapitülasyonuydu.” 

bitcoin

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.