Samsung Destekli Blockchain Firması, BAE’de Hizmet Vermeye Başladı

Samsung destekli bir blockchain sağlayıcısı olan Blocko, 16 milyon Dolar fon sağladıktan sonra Birleşik Arap Emirlikleri’nde piyasaya sürüldü.

Blocko’nun resmi lansmanının ardından şirket, kraliyet ailesi üyesi Şeyh Saeed Bin Ahmed Al Maktoum’un özel ofisi olan SEED Group ile iş ve teknoloji ortaklığına girdi. Bilgi Orta Doğu temelli haber kaynağı Arabian Business tarafından paylaşıldı.

Girişim başlamadan önce, Blocko iki ayrı fon turunda toplam 16 milyon Dolar topladı. Fon desteği sağlayanlar arasında; Güney Kore’nin en eski bankası Shinhan Bank, KEB Hana Bank, LB Yatırım ve Dadam Yatırım bulunuyor.

Blocko, BAE’de hem devlete hem de işletmelere hibrid kamu-özel blockchain teknolojisini uygulamak için bir işletim platformu olan Aergo ile birlikte çalışacak. Blocko CEO’su Phil Zamani şunları söyledi:

“Kimlik doğrulama, belge yönetimi gibi alanlarda endüstriler ve şirketler arasında artan veri paylaşım ihtiyacına cevap olarak Aergo’yu başlattık.”

Blocko şu anda 20’den fazla işletme müşterisini desteklemekte olup, Orta Doğu’daki devlet kurumlarını ve diğer büyük işletmeleri destekleyerek günlük 25 milyon kullanıcıyı hedeflemektedir.

Blocko, daha önce Güney Kore’de Samsung, Hyundai Motors ve Cisco gibi şirketler için 38 adet tam ölçekli kurumsal blockchain çözümünleri sundu. Elde etmiş olduğu ünvanını bu şekilde kazandı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.