Rusya Parlamentosu “Dijital Finansal Varlıklar” Tasarısını Kabul Etti

Rusya parlamentosunun web sitesinde 5 Mart Salı günü yayınlanan açıklamasına göre, ulusal parlamento parası yasası düzenlemeyi amaçlayan “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine”, tasarısını ikincil oturumda Rusya parlamentosu kabul etti.

Rusya’nın parlamentosu, dijital ekonomi alanında düzenleyici bir hava sağlayan ve dijital haklar konusunda Rusya Federasyonu Medeni Kanunu’nda yapılan değişiklikler kabul edildi.

Meclisinde, Mayıs ayında ilk oturumunda onaylanan “Dijital Finansal Varlık Üzerine” tasarı, Rus hukuk kanallarında bir çok tartışmaya yol açmıştı.

Bugünün ikinci oturumundan önce, Rusya devlet Başkanı Vladimir Putin’in Temmuz 2019’a dijital varlıklar düzenlemesinin kabul görmesinin hızlandırmak için geçen hafta hükümete hitaben yaptığı konuşma akıllara geldi.

Devlet Meclis Başkanı ve taslak tasarısı yardımcısı Vyacheslav Volodin, kabul edilen değişikliklerin dijital haklar kavramıyla ilgili zorlukları düzeltmeyi vurguladığını belirtti. Ayrıcı şu sözcüklerin altını çizdi:

“Yasanın kabul edilmesinden sonra, vatandaşlar ve tüzel kişiler, gelecek dünyanın ekonomisinin gelişimine daha aktif katılmalarını sağlayacak ek teminatlar alacaklar.”

Geçtiğimiz ay, Rusya’nın eski enerji bakanı İgor Yusufoy, Cointelegraph’ın 23 Şubat’a bildirdiği gibi, projenin yol haritasının çiziminin yapımının neredeyse son aşamlalarında olduklarını bildirdiği gibi, petrol destekli bir kripto para birimi önerisinde bulundu.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.