Rusya Parlamentosu “Dijital Finansal Varlıklar” Tasarısını Kabul Etti

0

Rusya parlamentosunun web sitesinde 5 Mart Salı günü yayınlanan açıklamasına göre, ulusal parlamento parası yasası düzenlemeyi amaçlayan “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine”, tasarısını ikincil oturumda Rusya parlamentosu kabul etti.

Rusya’nın parlamentosu, dijital ekonomi alanında düzenleyici bir hava sağlayan ve dijital haklar konusunda Rusya Federasyonu Medeni Kanunu’nda yapılan değişiklikler kabul edildi.

Meclisinde, Mayıs ayında ilk oturumunda onaylanan “Dijital Finansal Varlık Üzerine” tasarı, Rus hukuk kanallarında bir çok tartışmaya yol açmıştı.

Bugünün ikinci oturumundan önce, Rusya devlet Başkanı Vladimir Putin’in Temmuz 2019’a dijital varlıklar düzenlemesinin kabul görmesinin hızlandırmak için geçen hafta hükümete hitaben yaptığı konuşma akıllara geldi.

Devlet Meclis Başkanı ve taslak tasarısı yardımcısı Vyacheslav Volodin, kabul edilen değişikliklerin dijital haklar kavramıyla ilgili zorlukları düzeltmeyi vurguladığını belirtti. Ayrıcı şu sözcüklerin altını çizdi:

“Yasanın kabul edilmesinden sonra, vatandaşlar ve tüzel kişiler, gelecek dünyanın ekonomisinin gelişimine daha aktif katılmalarını sağlayacak ek teminatlar alacaklar.”

Geçtiğimiz ay, Rusya’nın eski enerji bakanı İgor Yusufoy, Cointelegraph’ın 23 Şubat’a bildirdiği gibi, projenin yol haritasının çiziminin yapımının neredeyse son aşamlalarında olduklarını bildirdiği gibi, petrol destekli bir kripto para birimi önerisinde bulundu.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın