Robinhood, Dogecoin Ticaretini Kısıtlama İddialarını Reddetti! DOGE 0.25 Dolar Seviyesine Geriledi!

Mobil ticaret uygulaması Robinhood, fiyat yükselişinin ortasında Dogecoin ticaretini platformunda alım satımı kısıtladığı iddiasıyla tekrar manşetlere girdi, ancak şirket bu iddiaları yalanladı. Mobil ticaret uygulamasının, DOGE alım satımını kısıtladığıyla ilgili söylentiler ilk olarak bir Twitter kullanıcısının (Breaking911) tweetiyle ortaya çıkmıştı. Ancak iddialar karşısında Robinhood’un resmi hesabından: “Hayır, DOGE ticaretine kısıtlamalar getirmedik. Bu yanlış bir bilgidir.” açıklaması yapılarak bu tür bir kısıtlama olmadığı öne sürüldü.

Dogecoin bugün, son 24 saatte %100’ün üzerinde yükseldi ve CoinMarketCap’in verilerine göre 0.2917 dolarlık yeni bir ATH kaydetti. Fiyattaki muazzam artış, şaka coin’in, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi sıralamasında yükselmesine de yardımcı oldu.

Dogecoin’in birkaç ay önce kaydedilen son yükseliş dalgası da Robinhood ticaret uygulaması etrafındaki tartışmalardan kaynaklanmıştı. Bununla birlikte, son dalgalanmanın ise perakende kaynaklı olduğu söyleniyor. DOGE, Elon Musk’tan Mark Cuban’a kadar geniş bir hayran kitlesine sahip. Hatta Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, yakın zamanda NBA takımının ürün alımları için bir DOGE ödeme seçeneği bile ekledi.

DOGE’ın Son Boğa Koşusu Yeni Milyonerler Yarattı

Birçok TikTok yıldızı ve kripto para birimleriyle ilgilenmeye yeni başlayanlar, Elon Musk ve bütün bir GameStop destanının DOGE’u çoşkuyla desteklemesi nedeniyle, tonlarca Dogecoin satın aldı. Bu alıcıların çoğu, kripto para birimini 0.08 doların altında satın almıştı. Ve bu nedenle sahip oldukları varlıklar değerini üçe, hatta neredeyse dörde katlamış oldu. Bu durum da çok sayıda yeni Dogecoin milyonerinin meydana gelmesiyle sonuçlandı. Bu süreçten geçen bir DOGE milyoneri, aşağıdaki resmi DOGE subreddit’inde yayınladı.

Dogecoin yazı güncelleme saatin de CoinMarketCap verilerine göre 0,31 dolar seviyesinden alım satım işlemi görüyor!

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.