Ripple: XRP Satışları 2019’un İlk Çeyreğinde Çok Yükseldi

Ripple, 2019 yılının ilk çeyreğinde XRP satışlarında %31 artış olduğunu bildirdi. XRP satışları, 2019 yılının ilk 3 ayında geçen yılın aynı zamanına göre 129.03 milyon dolardan toplamda 169.42 milyon dolara çıktı.

Bu yapılan satışlarda kurumların doğrudan Ripple’dan 61.93 milyon dolar civarında XRP satın alması ile yılın ilk çeyreğinde satışlarda %54 artış görüldü. Aynı dönem içinde, otomatik satışlar %21 artış gösterdi ve 88.88 milyon dolardan 107.49 milyon dolara çıktı.

Ripple’ın XRP satışları yükselirken, aynı şey kripto para alım satım pazarı için söylenemez. 2019’un ilk çeyreğinde, toplam küresel XRP ticareti, geçen yıl işlem gördüğü 54.82 milyon dolardan bu yıl 53.85 dolara düşerek %2‘lik bir düşüş gösterdi.

Ripple’a göre, şirket 2019’un ilk çeyreğinde toplamda 3 milyar XRP tokenini piyasaya sürdü. Bunlardan 2.3 milyarının parası çıkarıldı ve yeni emanet işletmelerine koyuldu. Bu sayede Ripple, ekstra XRP’yi kripto ekosistemini destekleme çabaları için kullanmayı amaçlıyor.

120 Borsa

XRP, son birkaç yılda büyük popülerlik kazandı ve pazar kapitalizasyonu ile 3.en büyük kripto para birimi haline geldi. XRP’nin ikinci sırayı almak için Eth’yi devirdiği birkaç durumda yaşanmıştı.

Şu anda, XRP dünya genelinde 120’den fazla kripto para borsasında işlem görüyor. 2019’un ilk 3 ayında, XRP yaklaşık 19 yeni kripto para borsasına eklendi ve alım satım yapmak için uygun hale getirildi. Bu da, kripto paranın artan popülaritesinin yanı sıra, Ripple’ın bunu sağlamak için verdiği çabaları gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.