Ripple ve SEC Davasının Son Konferansında Neler Oldu?

Daha önce bildirdiğimiz üzere SEC, Ripple ile ilgili olarak şirkete karşı davada kullanmak amacıyla yabancı düzenleyicilerden belge alma girişimde bulunmuştu. Bu konuyla ilgili bugün bir keşif konferansı gerçekleştirildi. Hakim Sarah Netburn, yabancı düzenleyicilere mutabakat zaptı (MoU) talepleri göndermesine izin verilip verilmeyeceğine karar verdi. Her şeyi göz önünde bulundurduktan sonra hakim önümüzdeki günlerde kararını açıklayacak.

SEC’de kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, MoU sürecinin zorunlu olmadığını iddia ederek, menkul kıymet ve para akışının bir ülkenin sınırlarında durmadığını söyledi. SEC ayrıca, bu bilgilerin imtiyazlı olduğu dikkate alındığında, MoU’ların içeriğini ifşa etme niyetine de sahip değil.

Bunun yanında Ripple, SEC’in sanıklardan “haksız avantaj elde etmeye” çalıştığını iddia ederek, teşkilatın “özel keşif yetkilerine” sahip olmadığını ekledi. Şirketin avukatı, SEC’i “ABD hükümetinin ağırlığından ve gücünden” yararlanmakla suçlayarak MoU sürecinin zorunlu olduğunu iddia etti.

Michael Kellogg ayrıca, SEC’in “argümanını destekleyeceğini düşündüğü verileri elde etmek için” gizlice keşif yaptığını iddia ediyor:

“SEC’in yaptığı şey, federal mahkeme kurallarının tamamen dışında. Dışarıdan bir taraf SEC’in onlardan bilgi almaya çalıştığını söyleyene kadar bunu öğrenemedik. Bunu bilselerdi mahkemenin kurallarına uyabilirlerdi.”

Kellogg, SEC’in, yabancı keşfini takip etmesi için çok yavaş olacak olan Lahey konvansiyonu sürecini kullanması gerektiğini söylüyor.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.