Ripple ve SEC Davasının Son Konferansında Neler Oldu?

0

Daha önce bildirdiğimiz üzere SEC, Ripple ile ilgili olarak şirkete karşı davada kullanmak amacıyla yabancı düzenleyicilerden belge alma girişimde bulunmuştu. Bu konuyla ilgili bugün bir keşif konferansı gerçekleştirildi. Hakim Sarah Netburn, yabancı düzenleyicilere mutabakat zaptı (MoU) talepleri göndermesine izin verilip verilmeyeceğine karar verdi. Her şeyi göz önünde bulundurduktan sonra hakim önümüzdeki günlerde kararını açıklayacak.

SEC’de kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, MoU sürecinin zorunlu olmadığını iddia ederek, menkul kıymet ve para akışının bir ülkenin sınırlarında durmadığını söyledi. SEC ayrıca, bu bilgilerin imtiyazlı olduğu dikkate alındığında, MoU’ların içeriğini ifşa etme niyetine de sahip değil.

Bunun yanında Ripple, SEC’in sanıklardan “haksız avantaj elde etmeye” çalıştığını iddia ederek, teşkilatın “özel keşif yetkilerine” sahip olmadığını ekledi. Şirketin avukatı, SEC’i “ABD hükümetinin ağırlığından ve gücünden” yararlanmakla suçlayarak MoU sürecinin zorunlu olduğunu iddia etti.

Michael Kellogg ayrıca, SEC’in “argümanını destekleyeceğini düşündüğü verileri elde etmek için” gizlice keşif yaptığını iddia ediyor:

“SEC’in yaptığı şey, federal mahkeme kurallarının tamamen dışında. Dışarıdan bir taraf SEC’in onlardan bilgi almaya çalıştığını söyleyene kadar bunu öğrenemedik. Bunu bilselerdi mahkemenin kurallarına uyabilirlerdi.”

Kellogg, SEC’in, yabancı keşfini takip etmesi için çok yavaş olacak olan Lahey konvansiyonu sürecini kullanması gerektiğini söylüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın