Ripple, Sınır Ötesi Ödemeler için Canada Devi İle Anlaştı!

0
224

Toronto merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Cambridge Global Payments, gün içerisinde ödeme sistemleri için Ripple ile yeni bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Asya- Pasifik pazarının büyümesi için RippleNet çözümlerinin kullanacağı söylendi. Yeni sistem ile daha şeffaf ve hızlı ödeme sonuçları elde edileceği düşünülüyor.

RippleNet teknolojisinin rakip firmalara nazaran ödeme hızı herkes tarafından biliniyor. Bu sayede gecikmeler ve ödeme problemlerinde ciddi çözümler sunuyorlar. Ripple’ın Kuzey Amerika sorumlusu Pat Thelen ise yeni ortaklığın dünyadaki sınır ötesi ödemelerin blockchain teknolojisi ile yapılmasının önemi daha da vurgulanmış oldu. Yeni ortaklık ile ilgili olarak CGP Yönetim kurulu başkanı Mark Frey açıklamalarında şunlara yer verdi:

“Ripple ile ikili ilişkiler kurduk çünkü bu, Cambridge’e, müşterilerin denizaşırı satıcılarına ödeme yapmak için harcadıkları süreyi azaltmak için dağıtılmış muhasebe teknolojisini kullanmak için harika bir fırsat sundu.”

Araştırma şirketi Juniper Research yaptığı bir araştırmada, yeni gelişmekte olan blockchain teknolojisi ve ödeme sistemlerinin geleneksel ödeme şekillerini sekteye uğratacağını ve B2B ödemelerinin önümüzdeki 15 yıl içinde 40 trilyon dolara yaklaşacağı söylendi. Pandemi nedeniyle artışa yaşayan B2B ödemeleri önümüzeki yıllarda artışını koruyacak gibi görünüyor. RippleNet teknolojisinin büyümesini de ele alan araştırmada ayrıca Visa’nın B’B ödemelerinin de büyüme sürdüreceği analizlerinde yer alıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın