Ripple, SEC Davasını Kaybederse Ne Olur? CEO Garlinghouse’tan Çözüm Önerisi

0

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse CNN’den Julia Chatterley’e bir röportaj verdi. Chatterley  röportaj sırasında Ripple’ın SEC’e karşı yasal mücadelesini kaybettiği taktirde ne olacağı konusuna odaklandı.

Garlinghouse, Ripple’ın kazanacağına olan güvenini dile getirdi, ancak mahkemenin aynı fikirde olmayacağı ihtimalini de göz ardı etmedi: “Bence galip geleceğiz, ancak dediğiniz gibi mahkeme sisteminin bu yönde gitmemesi ihtimali var.” Aynı zamanda Garlinghouse, Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri’nin ötesinde büyümeye devam ettiğini vurguladı:

“Ripple için iyi haber şu ki, müşterilerle işbirliği yapmaya devam ettik, SEC davasını açtığından beri dünya çapında 20’den fazla yeni finans kurumu ile anlaşma imzaladık ve sanırım ağın ABD dışındaki müşterilerde çok hızlı büyüdüğünü göreceğiz. Buradaki zorluk, Amerika Birleşik Devletleri’nin çıkarına olmadığını düşündüğüm ABD dışında blockchain ve kripto inovasyonunu yönlendirmesidir.” 

Chatterley, bir yenilgi durumunda Ripple’ın ABD operasyonlarında ne yapacağını sorarak, özellikle ABD müşterileri için “alternatif çözümler” ortaya koydu. Ünlü CEO XRP’yi terk etmenin ve onu bir alternatifle değiştirme konusunun “acil durum planları” sorulduğunda “kesinlikle” çözümün bir parçası olabileceğini söyledi:

“Bu kesinlikle çözümün bir parçası olabilir. […]. Ama bunu yapabiliriz. Her şeyden önce bir müşteri problemini nasıl çözeceğimizi düşündük ve bence bu büyümemize hizmet etti ve RippleNet’te milyarlarca dolar’lık işlemlerde büyük faaliyet görmemizin sebebi buydu.” 

Ripple CEO’su, başka hiçbir şey olmasa da, Ripple’ın diğer kullanım durumlarına hizmet ettikleri için DeFi veya global stablecoin’lerin gerisine düşme tehlikesini görmezden geldi. Ayrıca Ripple, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları da dahil olmak üzere Ripple’ın çözümlerini “yararlı” olarak gören güçlü bir ortaklar ağı kurduğunu söyledi.

Ayrıca Garlinghouse, SEC içindeki güncel olaylar hakkında da yorum yaptı. O ve Chris Larsen’in, şu anda SEC tarafından kişisel mali kayıtlarını sunmaları talep ediliyor:

“Mahkemede ortaya çıkacak gerçekleri gerçekten dört gözle bekliyorum. Biliyorsunuz, bu halka açık olarak yorum yapmadığım bir şey çünkü adaletin çarkları yavaş hareket ediyor. Gerçekleri ortaya çıkarmamız önemlidir. SEC’den hikayenin bir tarafını dinledik. Aslında gerçekler ortaya çıktıkça, Ripple ve benim kripto endüstrisindeki herkesten daha şeffaf olduğumuzu düşünüyorum.” 

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın