Ripple: Piyasanın Stresli Olduğu Zamanda İnsanların Tercihi XRP Oldu

0
314

Ripple tarafından yayınlanan bir makaleye göre, Bitcoin fiyatının 7.000 dolardan 3.800 dolara kadar büyük bir çöküş yaşadığı 12 Mart’ta (‘Kara Perşembe’ olarak da bilinir), BTC ve ETH transfer ücretleri neredeyse beş kat yükseldi. Bu, yatırımcıların sağlıklı ve düşük maliyetli bir alternatif olarak XRP’ye yönelmesini sağladı.

Ripple tarafından yayınlanan makaledeki, analitik verilere göre, XRP yatırımcılar için Kara Perşembe günü BTC ve ETH işlem ücretleri yükseldiğinde yüksek ücretlerden kaçınmak için daha kullanışlı hale geldi. “XRP: Arbitraj Ticareti için Tercih Edilen Temel Para Birimi” başlıklı yazıda şu ifadeler kullanıldı:

“XRP’nin düşük işlem maliyetleri, yatırımcıların daha fazla ticaret fırsatından faydalanmalarını sağlar.”

Ayrıca makale, küresel salgın nedeniyle dünyanın daha dijital hale gelmesiyle, XRP’nin arbitraj ticareti için dijital borsalar tarafından tercih edildiğini söylüyor.

Bunların dışında tüm dünyada yüz otuzdan fazla kripto borsası, XRP’yi hem diğer kripto hem de fiat ile çiftler halinde temel para birimi olarak listelemiş durumda. Ripple web sitesinde yer alan son paylaşıma göre, Güney Kore merkezli Bitrue borsası da, işlerini geliştirmek ve güçlendirmek için XRP kullanımına odaklanmayı seçti. XRP borsa altyapısı için ‘merkez varlık’ olarak belirlendi.

CEO Curis Wang, röportajda Bitrue’nin düşük geçiş maliyetleri ve yüksek hızı için XRP’ye odaklanmaya karar verdiğini söyledi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın