Ripple: Piyasanın Stresli Olduğu Zamanda İnsanların Tercihi XRP Oldu

Ripple tarafından yayınlanan bir makaleye göre, Bitcoin fiyatının 7.000 dolardan 3.800 dolara kadar büyük bir çöküş yaşadığı 12 Mart’ta (‘Kara Perşembe’ olarak da bilinir), BTC ve ETH transfer ücretleri neredeyse beş kat yükseldi. Bu, yatırımcıların sağlıklı ve düşük maliyetli bir alternatif olarak XRP’ye yönelmesini sağladı.

Ripple tarafından yayınlanan makaledeki, analitik verilere göre, XRP yatırımcılar için Kara Perşembe günü BTC ve ETH işlem ücretleri yükseldiğinde yüksek ücretlerden kaçınmak için daha kullanışlı hale geldi. “XRP: Arbitraj Ticareti için Tercih Edilen Temel Para Birimi” başlıklı yazıda şu ifadeler kullanıldı:

“XRP’nin düşük işlem maliyetleri, yatırımcıların daha fazla ticaret fırsatından faydalanmalarını sağlar.”

Ayrıca makale, küresel salgın nedeniyle dünyanın daha dijital hale gelmesiyle, XRP’nin arbitraj ticareti için dijital borsalar tarafından tercih edildiğini söylüyor.

Bunların dışında tüm dünyada yüz otuzdan fazla kripto borsası, XRP’yi hem diğer kripto hem de fiat ile çiftler halinde temel para birimi olarak listelemiş durumda. Ripple web sitesinde yer alan son paylaşıma göre, Güney Kore merkezli Bitrue borsası da, işlerini geliştirmek ve güçlendirmek için XRP kullanımına odaklanmayı seçti. XRP borsa altyapısı için ‘merkez varlık’ olarak belirlendi.

CEO Curis Wang, röportajda Bitrue’nin düşük geçiş maliyetleri ve yüksek hızı için XRP’ye odaklanmaya karar verdiğini söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.