Ripple, Blockchain Dersleri İçin Avustralya Ulusal Üniversitesiyle Ortaklık Kurdu

31 Mart 2020 tarihli resmi duyuruya göre, San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple Inc.’in Üniversite Blockchain Araştırma Girişimi (UBRI), Avustralya Ulusal Üniversitesi ile işbirliği yaptı. Bu işbirliği sayesinde üniversitenin hukuk fakültesi önümüzdeki sene yüksek lisans programı kapsamında Blockchain teknolojisinin yasal alandaki etkilerini konu alan iki yeni derse yer verecek.

Edinilen bilgilere göre, dersler Ripple’ın UBRI gözetiminde geliştiriliyor. Bilmeyenler için Ripple’ın UBRI’sı, Blockchain, kripto para birimi ve dijital ödeme alanında ortaya çıkan eğilimleri ve gelişmeleri ayrıntılı olarak incelemek amacıyla üniversitelerle işbirliği yapmaya çalışan şirket içi bir programdır.

Avustralya Ulusal Üniversitesi, şu an zaten lisans programın da Blockchain ve hukukun kesişimini inceleyen dersler sunuyor. Fakat söz konusu yeni işbirliği ile artık yüksek lisans alanında da dersler sunulacak.

ANU Hukuk Fakültesi’nin girişimci üyesi Scott Chamberlain Blockchain derslerinin gelişiminde sorumlu kişi olacak. Scott Chamberlain, iki yeni dersin öğrencilerin DLT ve hukukun birbiriyle kesiştiği alanı daha iyi bir şekilde anlamalarına yardımcı olacağını söyleyerek gelişmeyi yorumladı. Bu tarz yenilikler, Blockchain teknolojisi adına olumlu birer gelişme olarak değerlendirilebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.