Rekor Çıkış: Yatırımcılar Bu Altcoin Projesini Borsalardan Çekiyor!

Glassnode, kripto piyasaları bu hafta toparlanırken borsalardan rekor oranlarda Ethereum (ETH) çekildiğini bildirdi. Bu veri lider altcoin fiyatı için ne anlama geliyor? Detaylar haberimizde.

Kripto para piyasalarında yaşanan son fiyat dalgalanmaları ile birlikte, farklı yatırımcıların varlıklarıyla nasıl etkileşime girdiği incelendiğinde kayda değer veriler ortaya çıkıyor. Kripto analiz firması, bu hafta borsaların tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.319.938 Ethereum’luk bir net çıkışa sahip olduğunu belirtiyor (günlük ortalama bazında).

Bu metrik için önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi, Mayıs 2016’da belirlenen 58.072.356 ETH idi. ETH, yazının kaleme alındığı sırada 1.634 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre lider altcoin, son 24 saatte yaklaşık %9 ve son yedi günde %34’den fazla değer kazandı.

Ethereum grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere net çıkışlar, piyasa katılımcılarının ETH’yi merkezi borsalardan çektiğini ve trader’ların devam eden bir ralli umuduyla ETH’lerini tuttuklarını gösteriyor. Bu beklenti, ağın uzun zamandır beklenen hisse kanıtına geçişi olan The Merge için geçici bir tarih belirleyen Ethereum geliştiricileri tarafından desteklendi.

Glassnode ayrıca, Ethereum’un çıkış hacmi için yedi günlük ortalamanın 13 ayın en yüksek seviyesi olan 29.822.996 ETH’ye ulaştığını da açıkladı.

ETH kripto

Ek olarak, analitik firmasına göre, Ethereum’un borsalarda tutulan miktarı 4 yılın en düşük seviyesi olan 19.101.804.604 ETH’ye ulaştı.

Bunların yanında ETH etkinliği de artıyor: Glassnode, ETH’nin işlem sayısının yedi günlük ortalamasının son zamanlarda 1 ayın en yüksek seviyesi olan 48.609.702’ye ulaştığını bildirdi.

Glassnode ayrıca, herhangi bir miktarda Ethereum tutan adres sayısının Perşembe günü 84.264.124 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi. Benzer şekilde, 1+ ETH tutan adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.559.794’e ulaştı.

Fiyattaki artışa rağmen, ETH geçen Kasım ayında belirlediği tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %66 oranında geride.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.