Mayıs 10, 2022

Popüler Analistten Solana ve Avalanche Yatırımcıları Uyarı!

Popüler bir kripto trader’ı, piyasalar yeni haftaya başlarken altcoin’lerin kaderi konusunda dijital varlık yatırımcılarını uyarıyor.

Altcoin Sherpa olarak bilinen analist, 6 Mayıs tarihinde belirli fiyat seviyelerinin kaybedilmesi durumunda birçok altcoin için “ışıkların sönebileceği” konusunda uyarıda bulunmuştu. Şimdi ise bu fikrini güncelledi.

Analist 175.300 Twitter takipçisine, rakip katman-1 akıllı sözleşme platformları Solana (SOL) ve Avalanche’ın (AVAX) her ikisinin de düşüş hedeflerine ulaşma riski altında olduğunu söyledi.

“Sıçra ya da öl.” 

Altcoin solana analiz

Yazın kaleme alındığı sırada, Solana 64.24 dolardan işlem görüyor ve Altcoin Sherpa’nın 48.56 dolarlık aşağı yönlü hedefine hızla yaklaşıyor.

Avalanche altcoin analiz

Avalanche ise 42.37 dolar seviyesinde ve Altcoin Sherpa’nın 39.17 dolar hedefine çok yakın.

Bunların yanında Altcoin Sherpa, yatırımcılara birçok altcoin’in sonunda tüm boğa piyasası kazançlarını geri getireceğini hatırlatarak daha geniş bir uyarı yayınladı.

Analist en azından kontrol noktasnın (PoC) bir destek seviyesi sağlayabileceği birkaç altcoin’e vurgu yaptı: chain’ler arası merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Alpha Venture DAO (ALPHA), chain’ler arası veri ağı Band Protocol (BAND), DeFi platformları Compound (COMP) ve Aave (AAVE).

Trader, çoğu kripto projesinin, fiyat artışlarının gerçek faydadan ziyade abartılı reklama atfedilebilecek “vaporware” (tanıtımı yapılmış ancak henüz piyasaya sunulmamış yazılım) olduğunu söylemeye devam etti.

“Bu projelerin çoğu vaporware’dır ve token’ları öldükçe sıfıra inecektir. Projelerin çoğuna yönelik ilginin büyük kısmı spekülatör odaklı ve ilgi azaldıkça projeler kayboluyor.” 

Son olarak Sherpa, yıllar içinde ortaya çıkan sayısız rakip projeye rağmen Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) neden kripto piyasasının kralları olmaya devam ettiğini açıklamak için Lindy etkisine başvurdu.

“Günün sonunda, BTC ve ETH’nin neden uzun vadede daha iyi performans göstermesinin bu kadar zor olduğunu ve Lindy etkisinin kriptoda gerçekten göründüğünü anlamak önemlidir. Projeler her yıl gelip gidecek ve çoğu hala ölecek – bahsedilen ilk dördü gibi çok iyi olanlar bile.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.