Popüler Analist: Bu Altcoin Hakkında Uyarı Yaptı: “Tehlikeli Bölgede!”

0

Kripto analitik firması Santiment, Litecoin‘in yeni yerel zirvelere hızlı çıkışının, LTC‘yi tehlikeli ticaret bölgesine soktuğunu düşünüyor.

Litecoin (LTC) hakkında bir durum raporu yayınlayan kripto analitik firması Santiment, Litecoin’in fiyat hareketini takip etmek ve Litecoin ağının genel sağlığını ölçmek için faydalı birkaç metriğe odaklanmış durumda.

Santiment, Litecoin’in “tehlikeli bölgede” olduğunu, çünkü kısa vadeli sahiplerin artık kâr elde edebilecek bir konumda olduğunu belirtiyor. Santiment, mevcut fiyata göre şu anda dolaşımda olan tüm coinlerin ortalama kârını/zararını gösteren piyasa değerini, gerçekleşen değere (MVRV) yedi günlük göstergesini kullanıyor.

“LTC sahiplerinin kısa vadeli kar/zarar durumunu ölçen MVRV 7D, şu anda tüm kısa vadeli yatırımcıların karda olduğu için, LTC’nin tehlike bölgesinde olduğunu belirtti.

LTC, Eylül ayında, bu seviyeden %100 toparlayarak 295 dolarlık yerel bir yüksek yaratmadan önce 140 dolarlık seviyede (aylık en düşük seviye) yer alıyordu. LTC şu an 260 dolardan işlem görüyor.

Santiment ayrıca, Litecoin (LTC) fiyatının, Eylül ayının en düşük seviyesinden bu yana Bitcoin’in (BTC) göreli kazanımlarını yakalamış gibi göründüğünü de ekledi.

“Unutulmaması gereken ilginç bir şey var, LTC’nin fiyatının BTC’leri çok yakın yansıtması… Bu aynı zamanda, BTC düştüğünde herhangi bir güç belirtisi göstermediği için ve çok da güçlü bir altcoin olmadığı için, LTC fiyatının BTC tarafından sürüklendiğini gösteriyor.”

Santiment, LTC’nin konsolide duruma geçmesini bekliyor olsa da, bir zincir üstü ölçüm tekniğinde LTC ağının sinyal gücü olduğunu da belirtti.

“LTC’nin “günlük aktif adresleri” son üç ayda oldukça tutarlı bir şekilde büyüyor, bu harika bir şey çünkü sağlıklı bir ağda görmek isteyeceğiniz şey bu. Son zamanlarda fiyat arttığı için, doğal olarak günlük aktif adreslerde de bir artış yaşandı ve fiyat henüz büyük bir düşüş göstermedi, her şey şu an çok iyi gidiyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın