Popüler Analist Bitcoin Yatırımcılarına Seslendi: Dip Nerede?

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının işaretleri okuyabilseler de piyasa diplerinden asla emin olamayacaklarını düşünüyor.

Rekt Capital takma adıyla tanınan kripto trader’ı, 328.500 Twitter takipçisini Bitcoin hakkındaki içgüdülerine ve verilerine güvenmeye çağırdı.

“BTC yatırımcıları olarak, mutlak dibin nerede olacağına dair asla yeterli veriye sahip olmayacağız. Bu yüzden tecrübemize, sezgimize, yatırım tezimize güvenme riskini almalı ve gelecekte hayatımızı değiştirecek bir karar alma cesaretine sahip olmalıyız.” 

Analist, ayı piyasasında satın alma işlemi yapan BTC yatırımcılarının her zaman öne çıkacağını iddia ediyor.

“BTC’yi Ayı Piyasasında biraz erken satın alan kişiler (örneğin 35.000 dolardan), BTC’yi 20.000 dolardayken izleyen ancak bu konuda hiçbir şey yapmayan insanlardan daha iyi performans gösterecek.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Rekt daha sonra tarihi ayı piyasası döngülerine işaret ederek tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece bir an meselesi olduğunu ima ediyor.

“Her döngüde, BTC yeni bir zirveye ulaştı 

Mevcut Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi yaklaşık 65.000 dolar 

Güncel fiyat 20.000 dolar 

Bir sonraki Boğa Piyasasına katılmayı planlıyorsanız matematik basit.” 

Rekt daha sonra şu anda hangi tür yatırımcıların BTC’yi satın aldığına dikkat çekti.

“Ucuza aldığını düşünen alıcılar ve uzun vadeli sahipleri şimdi BTC satın alıyor 

Aslında, aylardır satın alıyorlar 

Dolar maliyeti ortalama stratejileri göz önüne alındığında, şu anda zararda olabilirler. 

Ancak geçici kayıpların gelecekteki büyük ödüllerden çok daha ağır basacağını anlıyorlar.” 

Rekt, başarılı Merge güncellemesinden sonra akıllı sözleşme platformunun fiyat düşüşünden hayal kırıklığına uğrayabilecek Ethereum (ETH) yatırımcılarına da seslendi. Analist ETH’nin yükselişe geçmesi için zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyor.

“Merge sonrası ETH fiyat hareketinden hayal kırıklığına uğrayan yatırımcı, muhtemelen Halving’den hemen sonra BTC ile hayal kırıklığına uğrayan aynı yatırımcıdır. 

BTC, Halving’den yalnızca aylar sonra güçlü bir şekilde toparlanmaya başlıyor 

Bu tür katalizörler, fiyat üzerinde daha uzun vadeli etkileri geciktirir… 

ETH Merge’in yükseliş etkileri uzun vadede ortaya çıkacak.”  

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.