Ocak 3, 2022

Popüler Altcoin Bu Konuda Liderliği Ele Geçirdi: Uzun Vadede Fiyatı Etkileyecek!

Kripto içgörü platformu Santiment, 2021’de akıllı sözleşme platformu Cardano’nun (ADA)geliştirme etkinliği” açısından çağın ötesinde/alanında lider olduğunu ve bu konuda en büyük rakibi Ethereum’u (ETH) geride bıraktığını ortaya koyuyor.

Santiment’in yıl sonu raporuna göre, analitik firması, 2021 için toplu geliştirme etkinliği açısından en iyi 20 projenin bir listesini derlemek için binlerce halka açık GitHub deposundaki geliştirme verilerini izledi.

Listenin en üst sırasında Cardano (ADA) bulunurken, platformu Polkadot’un canary ağı Kusama (KSM) takip ediyor. Üç numarada birlikte çalışabilir blok zinciri Polkadot’un (DOT) kendisi yer alırken, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum ise dördüncü sırada yer alıyor.

Veriler, Cardano’nun yalnızca toplam geliştirme faaliyeti açısından değil, aynı zamanda Github deposuna günlük aktif katkıda bulunanlar açısından da başı çektiğini ve rakiplerini geride bıraktığını ortaya koyuyor.

Santiment, Cardano’nun son 12 ayda GitHub depolarına günlük ortalama 53 katkıda bulunan ile listenin başında yer aldığını söylüyor. Kusama ve Polkadot yine ikinci ve üçüncü sırada yer alırken, bunları Ethereum (ETH) ve en başarılı ETH rakiplerinden biri olan Solana (SOL) izliyor.

Piyasa istihbarat firması, geliştirme faaliyetinin kısa vadeli piyasa eğilimleri üzerinde çok az etkisi olduğunu söylese de, nihayetinde bir projenin uzun vadede ne kadar başarılı olabileceğini gösteriyor.

“Kısa vadeli piyasa trendleri üzerinde çok az veya hiç etkisi olmasa da, geliştirme faaliyeti, ekibin çalışan bir ürün yaratma, özelliklerini cilalama ve yükseltme konusundaki aydan aya bağlılığını ve uzun vadeli yol haritasına sadık kalınıp kalınmadığını gösterdiğinden, proje başarısının oldukça hafife alınmış bir göstergesidir.”

CoinGecko verilerine göre Cardano, yedi günün en yüksek seviyesi olan 1.58 dolardan yaklaşık yüzde 15 düşüşle 1.34 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.