Polygon (MATIC) Gas Ücreti Yükseliyor – MATIC Rallisi Devam Edecek mi?

0
Polygon (MATIC) Gas Ücreti Yükseliyor - MATIC Rallisi Devam Edecek mi?

Ethereum’un Katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC), geçtiğimiz hafta boyunca zincir üstü aktivitede büyük bir yoğunluğa tanık oldu. Son zamanlarda NFT oyna-kazan oyunu Sunflower Farmers ağından gelen yüksek talep, Polygon ağını tıkadı.

Sunflower Farmers oyununun popülaritesi nedeniyle Polygon ağındaki gas tüketimi %40 oranında artmış gibi görünüyor.

NFT tabanlı oyna-kazan oyunu, Aralık 2021 yılının sonunda Polygon blok zinciri ağında gas ücretlerinin şaşırtıcı bir şekilde 16 kat artmasına neden oldu. Gas ücretlerindeki artış bazı DApp’ler için de sorun yaratıyor. Örneğin, NFT kiralama protokolü “Double Protocol”, bugün erken saatlerinde planlanan “alpha pass” sürümünün ertelendiğini duyurdu.

NFT oyunu Sunflower Farmers, oyuncuları mümkün olduğunca çok token ödülü toplamak için zorlu bir rekabete dahil ederek teşvik ediyor. Oyuncular bu SFF token ödüllerini akıllı sözleşmeler aracılığıyla alıyorlar. Bu nedenle, oyuncular ödüller almak için ekinleri dikme ve hasat etme görevlerine sürekli olarak katılmaya çalışıyorlar. Kazanılan token’lar, oyun içi NFT’leri satın almak ve diğer avantajlar için ödeme yapmak için kullanılabilir.

Sonuç olarak, SFF token’larından daha fazla pay almak isteyen oyuncular, yüksek gas ücretlerinden de yararlıyorlar ve daha fazla kâr ediyorlar. Bununla birlikte, mevcut artışa rağmen, Polygon ağı gas ücreti Ethereum’a kıyasla hala çok ucuz, (ETH ağında bir işlemin maliyeti 50 ila 100 dolar arasında).

MATIC Fiyat Rallisine Devam Edecek mi?

Daha geniş kripto piyasası yana doğru hareket ederken, Polygon’un yerel kripto varlığı MATIC, gerçekten iyi performans göstermişti. Geçen hafta, MATIC fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.87 dolara yükseldi ancak o zamandan beri yana doğru hareket ediyor ve bugünün piyasa çöküşü sırasında düşüş gösterdi.

Polygon (MATIC) şu anda 50 günlük SMA ortalaması olan 2.14 dolardan işlem görüyor. MATIC buradan trendi tersine çevirmeyi başarırsa, kısa vadede %15’lik hızlı bir kazanç beklenebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın