Mayıs 3, 2022

Polygon Bu Trend Metaverse Coin’e Destek Ekledi!

  • Son zamanlarda piyasaya yükelişleriyle damga vuran metaverse kripto para birimi ApeCoin (APE), 19.000 dApps erişimiyle birlikte Polygon ekosistemine geçiş yaptı.

Ağın Twitter’da yaptığı bir açıklamaya göre popüler bir katman-2 ölçeklendirme platformu olan Polygon (MATIC), artık ApeCoin’i (APE) desteklemeye başladı. Bu entegrasyon sonucunda trend metaverse coin dünya çapında 19.000’den fazla merkezi olmayan uygulama (dApps) ve oyun için kullanılabilir hale gelmiş olacak.

“Bored Ape” NFT koleksiyonunun ve ApeCoin’in arkasındaki şirket olan Yuga Labs, şirketin tarihi NFT satışının ardından yaptıkları bir Twitter güncellemesinde şunları söyledi:

“Bu minting, tarihteki en büyük NFT mint’i konusundaki rekoru birkaç kat aştı ancak mint sırasında kullanılan gas’ın miktarı talep konusunda herkesin en çılgın beklentilerini bile geride bıraktığını gösterdi. Bu mint’in ölçeği o kadar büyüktü ki Etherscan çöktü. Bir süreliğine Ethereum’daki ışıkları kapattığımız için özür dileriz.”

Hatta ekip Ethereum oldukça büyük miktardaki satın alma hacmini kaldıramadığından, ApeCoin’in düzgün bir şekilde ölçeklendirilebilmesi için kendi zincirine taşınması gerekebileceğini de belirtti.

“Otherdeeds” NFT’lerinin 30 Nisan’da gerçekleşen çevrimiçi bir satışta, kripto para biriminde yaklaşık 285 milyon dolar toplandı. “Otherdeeds”i satın almak için yalnızca ApeCoin kullanılabiliyor, bu NFT’ler ile de daha sonra “Otherside” olarak adlandırılan Bored Ape temalı Metaverse’de sanal arazi parçalarıyla takas edilebiliyor.

Otherdeeds’ler NFT için 305 ApeCoin değerindeydi ve platformun bir tweet’te bildirdiği üzere bunların hepsi satıldı. Ancak tarihi NFT mint’inden 24 saat sonra, Bored Ape Yacht Club’dan ilham alan DAO’yu destekleyen metaverse token’ı olan Apecoin (APE) düşüş yaşadı.

Büyük rallilerin ardından çöküş yaşayan APE, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saate göre yüzde yaklaşık yüzde 4’lük bir düşüşle 14,04 dolardan işlem görüyor.

Polygon dönüm noktası duyurdu

Alchemy istatistiklerine göre, Polygon yakın zamanda ağında çalışan 19.000’den fazla merkezi olmayan uygulama (dApps) ile benimsenme konusunda yeni bir dönüm noktasına ulaştığını ve Ekim ayındaki miktarı olan 3.000 dApp’den yüzde 500’lük bir büyüme yaşadıklarını belirtti.

Katman-2 ölçeklendirme platformuna göre, PoS’un şu anda aylık 8000’in üzerinde aktif ekibi bulunuyor ve bu ise platformun Ocak’taki 6.000’lik, Ekim’deki miktarı olan bin ekibe göre oldukça büyük bir gelişme. Polygon ayrıca, PoS’unun 135 milyondan fazla benzersiz kullanıcı adresi ve korunan 5 milyar dolardan fazla varlıkla toplam 3.4 milyardan fazla işlemi gerçekleştirdiğini iddia ediyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.