Poloniex, ABD Pazarından Ayrılıyor!

0

Poloniex ABD merkezli bir kripto para borsası. Bu borsa, ABD’deki müşterilerini desteklemeyecek yeni bir borsa kurmayı hedefliyor. Şirketin sahibi olan Circle’dan, ayrılma işlemeleri başlamış durumda.

Şirketin yeni ismi ise Polo Dijital Assets olacak. Bu ayrılığı resmi bir duyuru ile açıklayan şirket, rekabet gücünü arttırmak ve piyasadaki yatırımcılara daha geniş kapsamda hizmet sunabilmek için bu ayrılığı gerçekleştirdiği söylüyor. Ayrıca Asyalı bir şirketin de Polo’ya yüklü miktarda yatırım yaptığı gelen haberler arasında.

Şirket yeni misyonu için kolları sıvamış durumda. Önümüzdeki bir kaç yıl içinde yaklaşık 100 milyon dolar harcamayı planlayan şirket, 21 ekimden itibaren ise işlem ücretlerini sıfıra indirecek.

Şirket küresel anlamda rekabet edebilmek insan farklı bir strateji güdecek ve ABD pazarından çekilecek. Yapılan duyuruya göre ABD müşterileri, Polo Dijital Assets ürünlerini kullanamayacak ve yakın zamanda da hali hazırdaki işlemler durdurulacak.

1 Kasım 2019 tarihinden başlayacak olan uygulamadan itibaren, ABD müşterileri borsada işlem gerçekleştiremeyecek. Bu müşteriler 15 Aralık 2019 tarihinden itibaren ise borsada bulunan paralarını Circle üzerinden çekebilecekler.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın