Aralık 29, 2021

Piyasa Kan ağlarken Bu Altcoin’den %150’lik Şaşırtıcı Bir Artış Geldi!  

Ethereum’un karşılaştığı en büyük zorluklarından birkaçını çözmek için tasarlanmış, ancak göz önünde bulunmayan bir altcoin, ETH ve Bitcoin (BTC) yeni yılda konsolide olurken büyük kazançlar elde ediyor.

Bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Metis Token (METIS), önde gelen akıllı sözleşme platformunun güvenliğini korurken Ethereum’dan daha düşük işlem ücretlerine ve daha hızlı işlem sürelerine sahiptir. Projenin web sitesi amaçlarını şu şekilde açıklıyor:

“Verileri ve yürütmeyi ikinci bir katmana aktararak Metis, Web3 uygulamaları geliştirmek ve bunlarla etkileşim kurmak için daha ölçeklenebilir ve uygun maliyetli bir ortam sunabilir.”

Protokol, katman-1 blok zincirinin üzerindeki bir katmanda işlevsel hedeflerine ulaşmak için optimistic rollup* teknolojisini kullanır, ancak yine de hem güvenlik hem de yerleşimler için bu temel katmana güvenir.

Platformun yerel tokeni olan METIS, stake etme ve dahili ödemeler için kullanılabilir, bununla birlikte merkezi olmayan özerk bir şirketin (DAC) oluşturulması sırasında Metis Sanal Makinesi (MVM) dahilinde önemli bir işleve de hizmet eder.

Projeye göre,

“METIS tokenleri ayrıca istenmeyen postaları azaltmada ve geliştiriciler ile kullanıcılar arasında güveni sağlamada rol oynuyor. Kullanıcılar, bir DAC’nin kurulması gibi platformda başkalarıyla bir işbirliği başlatmak için bir miktar METIS’i stake etmelidir.

İşbirliği başarılı olursa, bu tokenler ilk kullanıcılara iade edilecektir. Başarısız işbirlikleri, kullanıcıların stake’lerini kaybetmelerine yol açabilir (ceza kesilmesine benzer şekilde). İşbirlikçilere de katkılarından dolayı METIS token ile ödeme yapılır ve ödüllendirilir.”

METIS’in fiyatı 22 Aralık’tan 27 Aralık’a yüzde 122 artarak; 73,68 dolardan 164,23 dolara kadar yükselmişti.

Altcoin’in bu hafta başında 133,42 dolara kadar düşmesini sağlayan dalgalı bir düzeltme eyleminin ardından METIC bugün tekrar yükselişe başladı ve yüzde 30.2 yükselerek yaklaşık yarım saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 182,80 dolara kadar ulaştı.

Öte yandan Ethereum, tüm hafta boyunca yatay işlem gördü ve şu anda aylık en yüksek seviyesi olan 4.631 dolardan yüzde 18.8 düşüşle 3.762 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ise hala 50.000 doların altında işlem görüyor ve şu anki fiyatı 47.480 dolar.

* Rollup’lar, Ethereum’un blok zincirinin dışında işlemleri yürüten ancak işlem verilerini kaydeden çözümlerdir. Optimistic rollup’lar ise otomatik olarak işlemlerin geçerli olduğunu varsayar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.