PayPal’dan Kripto Para Adımı! Neden Bitcoin İçin Büyük Bir Fırsat?

Kripto paraların, küresel finans sahnesine ilk çıkışından bu yana PayPal ile ciddi bir rekabete girdi. Bunun nedeni ise, özellikle varlık sınıfının Paypal, Payoneer, Amazon Pay ve benzerleri gibi geleneksel ödeme sistemlerinde bulunan işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltması oldu.

Görünüşe göre PayPal “Bükemediğin bileği öpüceksin.” atasözü doğrultusunda harekete geçti. CoinDesk tarafından hazırlanan son rapora göre, ödeme firması bir kripto para alım ve satım hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

Rapora göre, konuyu bilen anonim bir kaynak PayPal ve Venmo’nun (PayPal’ın eşler arası ödeme platformu) bireylerin yada işletmelerin doğrudan platformlardan kripto para birimi almasına ve satmasına izin vermeyi planladıklarını açıkladı. Kaynağa göre saklama hizmeti için bir çeşit yerleşik cüzdan işlevselliği sunulacak.

Farklı bir kaynak, PayPal’ın en geç önümüzdeki üç ay içinde bu kripto para alım ve satım hizmetini başlatmayı planladığını söyledi.

Halihazırda PayPal ile bazı kripto para borsalarından para çekme işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Fakat söz konusu PayPal hizmeti hayata geçerse kullanıcılar direkt olarak PayPal ile kripto para alabilecek.

Bunun kripto için bu kadar büyük bir nedeni olmasının nedeni, hem PayPal’ın hem de Venmo’nun yaklaşık 400 milyonluk bir müşteri tabanına sahip olmasıdır. Bu, kripto odaklı bir hizmet sunmanın Bitcoin‘i milyonlarca kullanıcıya sunacağı anlamına gelir. Özetle kitlesel benimseme hayalini gerçeğe yaklaştıran büyük bir adım olabilir.

Ayrıca, PayPal dijital para birimlerine ve blockchain teknolojisine ilk kez ilgi duymuyor. Şirket, Haziran 2019’da açıklanan Facebook’un Libra Derneği’nin kurucu üyelerinden biriydi, ancak geçen Ekim ayında iddialı dijital para projesinden çekildi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.