PayPal ABD, Artık Ticaret Yaparken Kripto Kullanılmasına İzin Veriyor

Finans devi, ABD’deki müşterilerinin çevrim içi ticaret yaparken kripto para birimleri kullanmaya başladığını duyurdu. Bundan önce 2020’nin sonbaharında finans devi PayPal, müşterilerinin dünya çapındaki 26 milyon tüccar ile ticaret yaparken; Bitcoin, Ethereum, XRP ve diğer bir çok coini kullanmalarına olanak sağlamayı düşündüklerini açıklamıştı.

PayPal, ABD Müşterilerinin Ticaret Yaparken Kripto Kullanmasına İzin Veriyor

Kripto para birimlerine artan talep, bir çok finans kuruluşunun sistemlerine kripto para desteği ekleme konusunda acele etmesine neden oldu. Bundan önce PayPal, kripto para için bir destek sistemi eklemişti. Ancak kullanıcılar bunu sadece kripto para alım satımı yaparken kullanabiliyordu.

PayPal CEO’su Dan Schulman duyurdu:

“Kriptoyu cüzdanınızın içindeki bir banka kartı veya kredi kartı gibi sorunsuz bir şekilde ilk kez kullanabileceksiniz.”

PayPal, kullanıcıların kripto para alıp satmasına da izin veriliyor. Ancak bu alım satım işlemi yalnızca şirketin ağından yapılabiliyor ve özel anahtarlar bulunmasına izin verilmiyor. Alım ve satımlar sadece şirkete ait olan Venmo uygulaması tarafından sağlanıyor.

PayPal’ın kripto para birimlerinin kullanılmasına izin veriyor olması, kripto topluluğu tarafından kripto para birimlerinin benimsenmesi sürecinde bir mihenk taşı olarak algılandı. Bu olumlu düşünceye rağmen, bazıları Bitcoin ve diğer kripto paraların sadece şirketin ekosistemi üzerinden alınıp satılabilecek olması konusunda mutsuzluklarını dile getirdi.

Kullanıcıların %65’inden Fazlası Hali Hazırda Ağda Kripto Kullanıyordu

Mizuho Securities USA bu konuyla ilgili bir araştırma yaptı. Toplanan verilere göre PayPal’ın 347 milyondan fazla kişiden oluşan kullanıcı tabanının %65’inin halihazırda alışveriş yapmak için Bitcoin kullandığını belirtti.

PayPal’ın kripto parayı benimseme sürecindeki ilk adımı bu da değil. Önce kripto para saklama sistemi BitGo’yu satın almayı düşündü. Sonra bu fikirden vazgeçti ve 8 Mart’ta bunun yerine kripto girişimi Curv’ü satın aldı.

Çok değil sadece birkaç yıl önce bu finans şirketlerinin çoğu Bitcoin ve diğer dijital varlıkları benimseme konusunda oldukça çekimser davranıyordu. Şimdi ise bir an önce kripto para ödeme hizmetleri eklemek için acele ediyorlar.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.