Patlayıcı Meme Coin’den Kritik Listeleme Geldi!

  • Kripto piyasasında hakim olan sıkıntılı havaya rağmen geçtiğimiz haftalarda yüzde 300’e varan yükseliş yaşayarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan bir meme coin, hakkındaki spekülasyonlara rağmen bir listeleme çılgınlığının içerisine girdi.

Yeni piyasaya sürülen bir meme coin‘i çevreleyen büyük tartışmalara rağmen, en büyük kripto para birimi borsaları Dogechain‘i (DC) listelemeyi devam ediyor.

Borsa tarafından yapılan bir duyuruya göre Huobi Global, Dogechain (DC) spot trading’ini (DC/USDT) ve spot Grid ticaretini (DC/USDT) bugün saat 16:00’da kullanıma açtı.

Listelemeyi Dogechain şu şekilde topluluğuna bildirdi:

“Arkadaşlar HuobiGlobal’in DC yerel token’ını listelemesi sayesinde Dogechain küresel düzeyde bir kapsama sağlamış oldu.”

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi diğer meme coin’lerin büyük rallisini kaçıran yatırımcılar, DC’nin piyasaya sürülmesini meme coin çılgınlığına katılma fırsatı olarak gördüler, bu tutum da DC coin için fiyat artışına neden oldu.

Yani Dogechain’in geçtiğimiz hafta yaşadığı yüzde 300’ü bulan devasa fiyat artışı, perakende yatırımcıların hala umutsuzca bir anda büyük bir mucize göstermesi beklenen köpek kripto para birimleri için avlandığını gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, KuCoin de 27 Ağustos 2022’de DC/USDT trading çifti için DC coin’i listelemişti. Borsa ayrıca kullanıcıları için 15 milyon Dogechain token’ının bir airdropunu duyurdu. Yine aynı şekilde, 26 Ağustos’ta önde gelen bir diğer merkezi borsa olan MEXC Global de Dogechain coin’i listeledi.

Dogechain ( DC ) nedir?

Dogechain, Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerle tam uyumluluk sağlayarak, Dogecoin kullanıcılarına non-fungible token ve çeşitli merkezi olmayan finans uygulamaları getirerek, en büyük meme coin için bir Katman-2 çözümü olarak hizmet eden bir projedir, ancak Dogecoin blok zinciri üzerine kurulu değildir.

Polygon Edge tabanlı protokol ayrıca kendini, orijinal zincire daha ucuz ve daha hızlı bir alternatif olarak tanımlıyor. Dogechain ağındaki ücretleri ödemek için dünyanın en büyük meme coin’i olan Dogecoin kullanılıyor.

Dogecoin kurucusu 14 milyon dolarlık bir teklifi reddetti

KoinFinans tarafından bildirildiği üzere, geçtiğimiz günlerde Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Marcus’a Twitter kullanıcıları tarafından DOGE topluluğuna ihanet etmek ve şaibeli proje dogechain’i tanıtmak için 14 milyon dolarlık bir teklif yapıldığı iddia edildi.

“Billy’ye projelerini tanıtmak için Dogechain‘den 10 Milyar DC teklif edildi. Yani şu anki fiyatla 14 MİLYON DOLAR. Bu kadar paraya rağmen topluluğuna ihanet etmeyi reddettiği için @BillyM2k’ye büyük saygı duyuyoruz.”

Ancak Marcus, Dogechain’in Dogecoin ile hiçbir ilgisi olmadığı ve kendisi yalnızca Dogecoin projesine bağlı olduğu için teklifi geri çevirdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.