Para Arzı Dibe Vuracak, Kripto Paralar ise…

Eski bir Goldman Sachs Yöneticisi Raoul Pal, para arzı dibe vurdukça kripto piyasasının büyük bir toparlanmaya hazır olduğuna inanıyor. Analist, ABD para arzı arttıkça ve  tahvil getirileri düştükçe kripto para birimlerinin kayıplarını telafi etmeye hazır olduklarını düşünüyor. Bu durumun yatırımcıları değişken dijital varlıklara itmesi muhtemel  hâle geliyor

Paul, Para Arzını Kripto Üzerindeki En Büyük Makro Etki Olarak Görüyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Raoul Pal geçtiğimiz günlerde ABD M2 Para Arzı ve kripto üzerindeki etkisi hakkında yorum yaptı. Eski Goldman Sachs yöneticisi, geniş bir para arzı ölçüsü olan M2’nin doğrudan kripto ile ilişkili olduğuna inanıyor. M2 para arzındaki artış, tahvil getirilerinde, enflasyonda ve kriptoda toparlanmada düşüşe neden olan bir durumdur.

Pal bu olayı şu sözleriyle açıklıyor:

“ISM tersine çevrildi ve para arzı dibe vurmaya ve daha yükseğe çıkmaya başlamalı gibi görünüyor. Eğer yükselirse, kripto da onunla gitmeli. Şimdi, bu mantıklı çünkü ekonomik zayıflık geldikçe merkez bankaları devreye girmeye başlıyor, likidite sisteme itilmeye başlıyor.”

Pal, Çin’de para arzındaki büyümenin başladığını ve bu fenomenin küresel olarak görülebileceğini belirtti. Para arzındaki artış, kripto için makroekonomik görünümü iyileştiriyor. Bu nedenle Real Vision CEO’su, kriptonun muhtemelen dibe vurduğu sonucuna varıyor.

Bir kripto analisti ve trader’ı Trader1sz, Bitcoin fiyat trendini değerlendirdi ve varlıkta bir yükseliş öngördü. Analist, Bitcoin fiyatının 24,271 dolara çıkacağına inanıyor.

Bitcoin dolar grafiği

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.