Otomobil Sektöründe Bir İlk: Volvo’dan Blockchain Adımı

Kripto para birimlerinin altyapısını oluşturan blockchain teknolojisi çoğu markanın gözdesi haline gelmiş durumda. Neredeyse her gün blockchain sektörüne giren yeni bir marka haberi ile güne başlıyoruz.

Önde gelen otomobil markalarından biri olan Volvo’dan ilk niteliğinde bir girişim haberi geldi. Volvo, blockchain dünyasında giren en güncel marka oldu.

Volvo resmi kaynaklarından yapılan duyuruyla netleşen bilgilere göre şirket, akülerinde kullanılan kobaltı blockchain teknolojisi sayesinde küresel olarak takip edebilecek.

Volvo, kullandığı kobaltları daha verimli bir şekilde takip edebilmek için Blockchain teknolojisinden faydalanacak. Ayrıca şirket, kobaltın izlenebilirliğini sağlamak için dünya çapındaki iki akü tedarikçisi Çin’den CATL ve Güney Kore’den LG Chem‘i ile anlaşma sağladı. Bunun yanında önde gelen blockchain teknolojisi firmalarıyla da işbirliği içinde olacak.

Geçtiğimiz günlerde sitemizde yayınlanan haber ile Coca Cola markasının da blockchain sektörüne giriş yaptığını duyurmuştuk. Görüldüğü gibi büyük isimler gün geçtikçe bu sektöre dahil oluyor. Çünkü; blockchain teknolojisi şeffaf ve güvenilir bir ağ oluşturulmasını sağlıyor. Bu hedef doğrultusunda Volvo’da kendi alanında öncü isim olmuş oldu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.