Kasım 11, 2019

Novogratz: Çin Hızlı Geliyor, ABD Rezerv Liderliğini Kaybetmek Üzere!

Kripto para birimleri ilk başta değersiz gibi görülse de zaman ilerledikçe yatırım kaynağı haline gelerek önemini ortaya koydu. Bu durum o kadar ilerledi ki ülkeler arasında rekabetin oluşmasına sebep oldu. Bu yarışta güncel olarak en çok adından söz ettiren ülkeler Çin ve ABD.

ABD henüz net bir duruş sergilemiyor olsa da Çin kendi kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Çin son dönemlerde blockchain teknolojisiyle ilgili tutumu sebebiyle de çok sık konuşuluyor.

Galaxy Digital kurucusu ve hedge fon yöneticisi Micheal Novogratz da, söz konusu yarışta ABD’yi ilgilendiren kısım hakkında fikirlerini paylaştı. Novogratz, Çin’in kripto para sektöründe ABD’den önde olduğunu belirterek “Rezerv statümüzü kaybetme riskimiz var.” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto yönetmeliğindeki belirsizliği vurgulayan Micheal Novogratz şunları söyledi:

“Eğer değişen dijital dünyaya geçiş yapmazsak kaybederiz. USD kripto konusunda geri kalıyoruz. Çin çok hızlı bir şekilde geliyor. Fintech konusunda bir adım öndeler. Başkanları Blockchain ile ilgili her şeyi desteklemeye hazır olduklarını söyledi. Dünyanın rezerv para birimi olma avantajını kaybetmek üzereyiz.”

Çin ve ABD arasındaki bu yarışı kim kazanacak, önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.