489 Milyon Meme Coin Dolaşımdan Kaldırıldı: Yakım Oranı %220 Fırladı

Shiba Inu (SHIB) etkinlikleri, kripto topluluğunun merakla takip ettiği ekosistemdeki en önemli girişimlerden biri olarak kabul ediliyor. İlk başta her şey, dolaşımdaki meme coin sayısını azaltmak amacıyla başlatıldı. Bunun, arzda azalmaya neden olabileceği düşünülüyordu. Nihayetinde de yakım etkinliklerinin zaman içinde değerde bir artış oluşturacağı inancı vardı.

Güncel verilere göre, son 24 saatte 489,397,227 (489.29 milyon) SHIB yedi ayrı işlemle dolaşımdan kalıcı olarak kaldırıldı. Bu sayede yakım miktarı geçtiğimiz güne kıyasla %220 oranında artmış oldu.

Shiba Inu meme coin yakım oranı arttı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yakım oranındaki büyük artışa en büyük katkı, 21 saat önce gerçekleşen büyük bir işlemle geldi. “Shiba Inu: Deployer 2” isimli adres tek işlemde ölü cüzdana 485.682.280 (485.68 milyon) SHIB gönderdi. Daha önce bildirdiğimiz üzere adres, son iki gün içinde milyonlarca meme coin yakımı gerçekleştirdi.

“Shiba Inu: Deployer 2” adlı sözleşme oluşturucusunun büyük miktarda Shiba Inu’yi dolaşımdan kaldırması, yakım işlemlerinin Shiba Inu (SHIB) ekibi ve Shibarium Public Beta’nın yaklaşan sürümü ile ilişkilendirilmesine neden oldu. Ekip tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Shibarium’un beta sürümünün bu hafta çıkması planlanıyor.

Bunların yanında, Shiba Inu’nun (SHIB) balinaların gözdesi olmaya devam ediyor. Verilere göre “BlueWhale0073” gibi Ethereum’daki büyük yatırımcılar, son 24 saatte 2.2 milyon dolar değerinde 215 milyardan fazla meme coin alımı gerçekleştirdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.