Milyarder Chamath Palihapitiya: “Bitcoin Düzenlenmeli Çünkü…”

Milyarder girişimci Chamath Palihapitiya, öncü kripto varlık Bitcoin’in (BTC) bir menkul kıymet gibi düzenlenmesi gerektiğini düşünüyor.

All-In Podcast kanalında yeni bir röportaja katılan Palihapitiya, düzenleyici kurumların ve yasa koyucuların Bitcoin’e bir menkul kıymet olmasa bile bir menkul kıymet gibi yaklaşması gerektiğini önerdi.

Bitcoin‘in bir menkul kıymet gibi düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum, öyle olmasa bile ve sadece hem pazarın hacmi hem de büyüklüğü nedeniyle daha çok bir emtia olarak da düzenlenebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere örneğin; kredi piyasalarında, herhangi bir türde çok karmaşık türevlerin ticaretini yapmaya çalışan bir piyasa katılımcısıysanız, ISDA’lar [Uluslararası Swap ve Türev Birlikleri] denen bu şeyleri yaratmak gerekiyor.

Temel olarak, bu tür özgün pazarların bazılarında risk almamıza ve risk almamıza izin veren bir tür hesaptır ancak bunun etrafındaki temel ilke, ortak bir parametre seti, bir takas odası ve riski izleme yeteneğidir. Bunların hiçbiri burada yok ve bence insanların şimdilik çözmesi gereken ilk problem bu.”

[irp posts=”59246″ name=”Yükseliş Mi Geliyor? Bitcoin Fonlama Oranı Negatife Döndü”]

Ünlü milyardere göre, kripto endüstrisinin sahip olduğu bir diğer sorun, merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde gerçekçi olmayan getiri beklentileri.

“Bütük bu faaliyetler (gölge faaliyetler olarak tanımlayarak) gerçek olamayacak kadar iyi görünüyordu. Bu DeFi protokolünün nasıl %24 kazandıracağını duyduğunuzda hiç mantıklı gelmedi ama kimse derin bir sorgulama yapmadı.”

Haber hazırlanırken, Bitcoin 0,94 düşüşle 19.056 dolardan işlem görüyordu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.