Milyarder CEO: “Bu Altcoin Kesinlikle Bir Menkul Kıymet!”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olduğunu düşündüğünü açıkladı.

Altcoin Daily kanalı ile yeni bir röportaj gerçekleştiren Saylor, Ethereum‘un neden bir emtia değil de bir menkul kıymet olduğuna ilişkin nedenlerini paylaştı.

“Bence Ethereum’un bir menkul kıymet olduğu konusu çok açık. Bir ICO (ilk coin lansmanı) aracılığıyla yayınlandı. Bir yönetim ekibi var. Madencilik öncesi vardı. Hard fork var. Sürekli hard fork’lar var. Geri itilmeye devam eden bir zorluk bombası var.”

MicroStrategy CEO’su, madencileri caydırmak için tasarlanan ve ETH madenciliğinin zorluğunu arttıran “zorluk bombasının”, Ethereum’un madencilik endüstrisini “silip süpüreceğini” düşünüyor. Ayrıca Ethereum’un her altı ayda bir zorluk bombasını geciktirme özelliğinin ETH’yi bir emtia değil bir menkul kıymet haline getirdiğini düşünüyor.

“Bir emtia olması için bir ihraççı olmaması gerekiyor ve gerçek şu ki, gerçekten kararlar alamazsınız. Kripto endüstrisindeki temel anlayışlardan biri, onu değiştirebilmeniz gerçeği, onu menkul kıymet yapan şeydir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto varlıklarına çoğuna bakarsanız hard fork’lar geldikten sonra sorun protokolü değiştirmek olduğunu görebilirsiniz. Protokolü değiştirmek ise bazı geliştirme ekibi üyelerinin bir karar verdiği anlamına gelir. Bu değişiklerin etkisi gerçekten büyük olabilir ve sistemini değiştirebilirsiniz. Hard form ile dağıtım ve çıkarma düzenini değiştirebilir, değeri değiştirebilirsiniz. Bu da menkul kıymetler kanununa göre bir yatırım sözleşmesi yapar.”

Ethereum, haber hazırlanırken 1.107 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saat içinde ortalama %4 değer kaybetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.