Nisan 19, 2022

Milyarder: “Bu Proje, Küresel Ödeme Sektörünü Değiştirecek”

Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya, bir kripto projesinin dev ödeme şirketlerinin finansal üstünlüğüne meydan okuyan bir piyasa bozulmasında rol oynayacağını düşündüğünü açıkladı.

All-In Podcast’te yeni bir röportaja katılan Chamath Palihapitiya, ödeme sektöründe son 90 gün içinde faaliyette bir artış olduğunu belirtti.

“Bence, Visa ve Mastercard, fiyatları özellikle de enflasyonist bir ana doğru yükselten, o anın da tam bilgisinden ve duyarlılığından yoksun olan iki rakip firma olarak yapabilecekleri en aptalca şeyi yapıyorlar.”

Chamath Palihapitiya, fiyatları yükseltme kararının “bozulma için teşvik yarattığını” iddia etti. Bu bozulmanın bir parçasının ise Ethereum rakibi Solana (SOL) projesi olduğunu düşünüyor.

“Bu hafta Solana Pay’i ucundan görme ve inceleme fırsatım oldu ve bu proje gerçekten heyecan verici. Birçok şeyi beraberinden getiriyor ve bu gelişmeler, ödeme işletmelerini dağıtmak için kurgulanmış bir sürü faaliyet gibi.”

Solana Pay, Şubat ayında başlatılan merkezi olmayan bir eşler arası ödeme protokolüdür.

“Solana Pay’in arkasındaki temel önerme, ödemenin ve altında yatan teknolojinin gerekli bir hizmet aracı olmaktan, tüccar ve tüketici arasında gerçek eşler arası iletişim kanalına dönüşmesidir.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.