Milyar Dolarlık Hacme Sahip Borsa Para Çekim İşlemlerini Durdurdu!

0
Milyar Dolarlık Hacme Sahip Borsa Para Çekim İşlemlerini Durdurdu!

Kripto para borsası CoinFLEX, üçüncü bir tarafla ilgili nedenlerden ötürü para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Şirket bunun Three Arrows Capital’de gerçekleşen durumla alakası olmadığını belirtti.

24 saatlik hacmi 2,1 milyar dolar olan bu borsa, 24 Haziran sabahı yayınlanan duyuruda para çekme işlemlerini durdurduğunu açıklayan bir metin paylaştı.

CoinFLEX, borsanın 27 Haziran’da durumu güncellemeye devam edeceğini ve 30 Haziran’da para çekme işlemlerini aktif etmeyi planlandıkları bilgisi de yer aldı. CoinFLEX, kripto piyasasının Haziran ortasındaki derin düzeltmesinden bu yana “likidite zorlukları” yaşayan platformlar arasına katıldı.

Borsanın da aralarına katıldığı ‘likidite zorlukları yaşayanlar’ listesi şu şekilde:

  • Celsius kredi platformu: stETH devalüasyonundan etkilendiğini açıklayarak para çekme işlemlerini engelledi.
  • Three Arrows Capital (3AC) yatırım fonu: piyasadan etkilenerek, iflas ettiğini, alacaklıların taleplerine cevap veremediği için varlıkları satmaya hazır olduğunu beyan etti.
  • Finblox yatırım platformu: 3AC’den etkilendiği için, para çekme limiti getirdiğini açıkladı.
  • Babel Finance kredi platformu: 3AC’den etkilendiği için para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.
  • DeFiance Capital yatırım fonunun 3AC’den etkilendiği söylentileri yayılmaya devam ediyor.
  • BlockFi kredi platformu, etkilenmediği iddia edilen ancak FTX’ten 250 milyon USDC ödünç alınan 3AC’nin teminatını tasfiye etti.
  • Voyager Digital yatırım uygulaması: 3AC’den etkilenerek, 3AC’nin kendisine 662 milyon dolardan fazla borçlu olduğunu ve likidite sağlamak için Alameda’dan 485 milyon dolar borç alması gerektiğini ve kullanıcılara para çekme limitleri uyguladığını iddia etti.

Domino etkisi gibi yayılan bu tasfiye ve iflaslar, Three Arrows Capital ile çoğu zaman bağlantılı gibi görünüyor ve bu nedenle krizin daha da yayılması bekleniyor. 3AC, birçok farklı yerden yatırım almış ve bu yatırımları ‘kayıpları gidermek’ için kullanmıştı. Mayıs ayında başlayan Terra ekosistemi çöküşü, Haziran ayında da daha geniş piyasada etki yarattığından dolayı yapılan müdahaleler etkisiz oldu ve tasfiyeye neden oldu.

FTX borsasının CEO’su milyarder Sam Bankman-Fried, BlockFi ve Voyager’a borç para verdi ve bu etkinin yayılmasını engellemeye çalışarak, etkilenen projeleri “kurtarma” sözü verdi. Söz konusu yardımın detaylarını Koinfinans.com olarak sizlerle daha önce paylaşmıştık.

İlgili Haber  FTX, Son Günlerde Yaşanan Olayları Engellemek İstiyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao 23 Haziran’da bir projenin başarısız olmasının birçok nedeni olduğunu ancak tüm projelerin kurtarılmaya değer olmadığını belirttiği bir yazı paylaştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın