Microsoft Azure Blockchain Uygulamasını Yayınladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Microsoft yaptığı bir basın duyurusu ile Azure Blockchain Service’i kullanıma sunduğunu bildirdi.

Microsoft tarafından geliştirilen bu yeni platform Blockchain-as-a-service (BaaS), birbirinden farklı Blockchain tabanlı uygulamalar geliştirmek üzere kullanılabilecek.

Microsoft’un kurumsal ilişkilerinden sorumlu olan Farank Shaw uygulama hakkında bazı açıklamalarda bulundu. “Blockchain ağlarını yönetmenin” artık daha kolay olacağını söyledi.

Ayrıca Shaw, bu yeni uygulamayı kullanan kişilerin birkaç tıklamayla yeni konsorsiyum ağları oluşturabileceklerini, mevcutta bulunan ağlara da yeni üyeler ekleyebileceklerini bildirdi.

JPMorgan Chase tarafından desteklenen Quorom adlı Blockchain platformu bu yeni üründen faydalanan ilk isim olacak. Azure CTO’su Mark Russinovich, yaptıkları bu seçim hakkında şu yorumda bulunuyor:

Quorum platformu dünyanın en büyük Blockchain platformlarından Ethereum’un alt yapısı ile desteklendiği için bu seçimi yaptık.

Microsoft Azure, Azure Blockchain Workbench adlı mobil uygulamasını mayıs ayında yayınlamıştı. Bu uygulamanın en önemli amaçlarından biri Blockchain tabanlı uygulamalardaki belli süreçleri otomatik bir hale getirmekti. Uygulamayı cazip kılan yanlar ise geliştiricilerin bu uygulamayla birlikte hazır altyapılara erişim imkanı olmasıdır.

Azure, geçtiğimiz aylarda Nasdaq ile işbirliği yapmaya başladı; Nasdaq bu işbirliğinin sonunda Azure’un Blockchain teknolojisini kullanmaya başlamıştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.