Microsoft Azure Blockchain Uygulamasını Yayınladı

0

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Microsoft yaptığı bir basın duyurusu ile Azure Blockchain Service’i kullanıma sunduğunu bildirdi.

Microsoft tarafından geliştirilen bu yeni platform Blockchain-as-a-service (BaaS), birbirinden farklı Blockchain tabanlı uygulamalar geliştirmek üzere kullanılabilecek.

Microsoft’un kurumsal ilişkilerinden sorumlu olan Farank Shaw uygulama hakkında bazı açıklamalarda bulundu. “Blockchain ağlarını yönetmenin” artık daha kolay olacağını söyledi.

Ayrıca Shaw, bu yeni uygulamayı kullanan kişilerin birkaç tıklamayla yeni konsorsiyum ağları oluşturabileceklerini, mevcutta bulunan ağlara da yeni üyeler ekleyebileceklerini bildirdi.

JPMorgan Chase tarafından desteklenen Quorom adlı Blockchain platformu bu yeni üründen faydalanan ilk isim olacak. Azure CTO’su Mark Russinovich, yaptıkları bu seçim hakkında şu yorumda bulunuyor:

Quorum platformu dünyanın en büyük Blockchain platformlarından Ethereum’un alt yapısı ile desteklendiği için bu seçimi yaptık.

Microsoft Azure, Azure Blockchain Workbench adlı mobil uygulamasını mayıs ayında yayınlamıştı. Bu uygulamanın en önemli amaçlarından biri Blockchain tabanlı uygulamalardaki belli süreçleri otomatik bir hale getirmekti. Uygulamayı cazip kılan yanlar ise geliştiricilerin bu uygulamayla birlikte hazır altyapılara erişim imkanı olmasıdır.

Azure, geçtiğimiz aylarda Nasdaq ile işbirliği yapmaya başladı; Nasdaq bu işbirliğinin sonunda Azure’un Blockchain teknolojisini kullanmaya başlamıştı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın