Mayıs 17, 2022

Michael Saylor’a Göre Son Piyasa Çöküşü Bitcoin İçin Dönüm Noktası Olabilir – İşte Nedeni

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, endüstride yaşanan büyük kayıpların ardından Bitcoin (BTC) ve genel kripto piyasalarının geleceği hakkında düşüncelerini paylaştı.

Fox Business sunucusu Charles Payne’e verdiği röportajda Saylor, dijital varlıkların üç farklı kategoriye ayrılabileceğini söyledi. Saylor’a göre kripto piyasası şu şekilde bir gruplandırmaya sahip:

“Kripto çöküşleri, tüm kripto dünyasının üç şeyden oluştuğunu gösterdi: mükemmel bir şey olan Bitcoin, ki kendisi dijital mülk.

Birkaç kusurlu şey, bunlar stablecoin’ler. Dünya dijital dolar istiyor. Bunu bulmak zor. Bunlar da opak para piyasası fonlarına benziyorlar.

Sonra çok sayıda, bir sürü tehlikeli şey var. Altcoinler kayıt dışı menkul kıymetlerdir ve bu hafta gördüğümüz şey bir altcoin infilakıydı.

Tüm dünya güvenebileceği stablecoin’ler istiyor.”

TerraUSD’nin (UST) ve bağlı altcoin Terra’nın (LUNA) büyük bir çöküş yaşamasının ardından, MicroStrategy kurucusu, düşüşün Bitcoin (BTC) için olumlu olacağına inandığını açıkladı. Ünlü CEO’ya göre söz konusu çöküş yasal düzenlemelerin hız kazanmasını sağlayabilir:

“Bence tüm bu kripto çöküşü Bitcoin için harika olacak. Stabilcoin’ler, altcoin’ler ve borsalar için çok ihtiyaç duyulan bazı düzenlemeleri hızlandıracak. Yaşananlar siyasi çıkmazı ortadan kaldırıyor. Dünyayı Bitcoin ve menkul kıymet token’ları arasındaki fark konusunda eğitiyor ve bu, kurumların bu alana girişini kolaylaştıracak.”

Bitcoin destekçisi, endüstri sermayesi kazanmanın yanı sıra, insanların borsadan ayrı olarak para yatırmanın alternatif bir yolu olarak kriptoya çekildiğini söylüyor.

“Sanırım her hafta yeni dönüşümler yapıyoruz… Goldman Sachs’ı kazanıyoruz, büyük bankaları aşıyoruz ve Fidelities’i kazanıyoruz.

İnsanlar bunun iyi bir gelişme olduğunun farkındalar. Temel fikir, gezegendeki milyarlarca insanın paralarını kaybetmemek için birikimlerini bir borsada tutmak veya bir kumarhanede hayatları boyunca kumar oynamak zorunda kalmamaları gerektiğidir. Öyleyse neden onu, Bitcoin denilen, belki de insan ırkının şimdiye kadar icat ettiği en çetin paraya yatırmıyor ve sadece beklemiyorsunuz?”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.